Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

SEC, Tron Kurusucu Justin Sun’a Yeni Bir Dava Açtı

3

Geçen ay davanın düşürülmesini talep eden Tron’un kurucusu Justin Sun’a karşı SEC, değiştirilmiş bir dava açtı ve düzenleyicinin yargı yetkisinin olmadığını iddia etti.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Tron’un kurucusu Justin Sun’a karşı açtığı dava dosyasını yeniden düzenledi ve ülke genelinde “yoğun bir şekilde seyahat ettiği” gerekçesiyle yargı yetkisine sahip olduğunu iddia etti.

Düzenleyici, Manhattan federal mahkemesine 17 Nisan tarihli değiştirilmiş bir şikayette, Sun, Tron ve kontrol ettiği iki diğer işletme hakkında “şahsi yargı yetkisi” olduğunu iddia etti ve bunların “bilinçli olarak ABD’ye yönelik olarak hareket ettiklerini” belirtti.

SEC’ye göre, Sun, 2017 ile 2019 arasında iş gezileri için New York City, Boston ve San Francisco’ya toplamda 380’den fazla gün geçirdi.

Bu seyahatlerin, dava dosyasında Sun’un “alter ego” şirketleri olarak adlandırılan Tron Vakfı, BitTorrent Vakfı ve Rainberry adına yapıldığı iddia edildi.

SEC, geçen ayki orijinal dava dosyasındaki iddiaları tekrar etti ve Sun’un ve işletmelerinin Tron ve BitTorrent (BTT) tokenları aracılığıyla kayıtlı olmayan menkul kıymetler sattığı ve Sun’un “manipülatif yıkama işlemleri” yaptığı iddia edildi.

SEC, TRX ve BTT’nin “Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan tüketicilere ve yatırımcılara tanıtıldığını, sunulduğunu ve satıldığını” iddia etti.

Ayrıca, “Sun’un TRX ve BTT’nin tanıtıldığı, sunulduğu ve satıldığı dönemde Amerika Birleşik Devletleri’ne yoğun bir şekilde seyahat ettiği” belirtildi.

Ayrıca, Sun’un iddia edilen TRX yıkama işlemlerinin Seattle merkezli kripto borsası Bittrex’te gerçekleştiği iddia edildi.


Mart ayının sonlarında, Çin doğumlu Grenadalı bir vatandaş olan Sun, davanın düşürülmesini talep etti ve SEC’nin ABD menkul kıymet yasalarını “önemli ölçüde yabancı davranışlara” uyguladığını ve kendisi veya Singapur merkezli Tron Vakfı üzerinde yargı yetkisi olmadığını iddia etti.

TRX ve BTT tokenlerinin “tamamen yurtdışında” satıldığını ve satışların ABD pazarından kaçınmak için adımlar attığını iddia etti; ek olarak, SEC’nin tokenlerin “başlangıçta hiçbir ABD sakini için teklif edilmediğini veya satılmadığını” iddia etmediğini ekledi.

Sun’un avukatları, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.