Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

Vodafone, SIM Kartlarıyla Kripto Cüzdanlarını Entegre Etmeyi Hedefliyor

1

Telekom şirketi, toplamda 2.9 milyar dolar borçlanma planı kapsamında 1.8 milyar dolarlık kredi arayışında olduğu bildirdi.

Birleşik Krallık merkezli bir telekomünikasyon sağlayıcısı olan Vodafone, abone kimlik modülü (SIM) kartları ile kripto para cüzdanlarını entegre ederek blokzincir teknolojisini akıllı telefon kullanıcılarına getirmeyi umuyor.

Vodafone’un Hindistan’da faaliyet gösteren ve Vodafone Grubu’nun %45 hissesine sahip olduğu ayrı bir varlık olan Vodafone Idea’nın, önümüzdeki iki yıl içinde 1,8 milyar dolarlık krediler de dahil olmak üzere yaklaşık 3 milyar dolar borçlanma planı kapsamında bu iddialı adımı atması bekleniyor.

Vodafone’un Blokzincir Lideri David Palmer, Yahoo Finance Future Focus ile yaptığı son röportajda şirketin akıllı telefon SIM kartlarına blokzincir teknolojisini entegre etme planlarını tartıştı:

“2030’a kadar 20 milyardan fazla cep telefonunun faaliyette olmasını bekliyoruz, bunların çoğu akıllı telefonlar olacak. […] Bu yüzden, SIM kartını dijital kimliğe, blokzincirlere bağlamaya ve o entegrasyon için SIM kartlarımızdaki şifreleme yöntemlerini kullanmaya odaklandık.”

Birleşik Krallık merkezli bir telekomünikasyon sağlayıcısı olan Vodafone, abone kimlik modülü (SIM) kartları ile kripto para cüzdanlarını entegre ederek blokzincir teknolojisini akıllı telefon kullanıcılarına getirmeyi umuyor.

Bu iddialı hamle, Vodafone Grubu’nun %45 hissesine sahip olduğu Hindistan’da faaliyet gösteren ayrı bir varlık olan Vodafone Idea’nın, yaklaşık 3 milyar dolarlık borçlanma planı kapsamında, önümüzdeki iki yıl içinde 1,8 milyar dolarlık kredi dahil olmak üzere neredeyse 3 milyar dolar borçlanma planına ilişkin raporlar çerçevesinde gerçekleşmektedir.

Vodafone Blokzincir Lideri David Palmer, son zamanlarda Yahoo Finance Future Focus ile yaptığı röportajda şirketin blokzincir teknolojisini akıllı telefon SIM kartlarına entegre etme planlarını tartıştı:

“2030’a kadar 20 milyardan fazla cep telefonunun faaliyette olmasını bekliyoruz, bunların çoğu akıllı telefonlar olacak. […] Bu nedenle, SIM kartını dijital kimliğe, SIM kartını blokzincirlere bağlamaya ve bu entegrasyon için SIM kartlarımızdaki şifreleme yöntemlerini kullanmaya odaklandık.”

Palmer, sunduğu rakamları detaylandırarak, 2030’a kadar kullanımda olan yaklaşık sekiz milyar akıllı telefon beklediğini ve aynı dönemde kripto cüzdanlarında bir artış beklediğini belirtti — bu da dünya nüfusunun neredeyse %70’ine denk gelen 5,6 milyar cüzdana tekabül ediyor.

Hindistan merkezli Vodafone Idea’da yaşanan finansal sıkıntılara rağmen, şirket, bildirilen 3 milyar dolarlık borçlanma planı öncesinde 2,2 milyar dolarlık hisse satışı gerçekleştiren yoğun bir 2024 yılı geçirmiştir.

Cointelegraph’ın yakın zamanda bildirdiği gibi, şirket, Microsoft ile 10 yıllık bir stratejik ortaklık yaparak Vodafone müşterilerine üretken yapay zeka (AI) hizmetleri sunmayı amaçlamıştır.

Anlaşmanın duyurulmasının ardından, Microsoft CEO’su Satya Nadella, şirketinin AI teknolojilerinin bozucu doğasını sergileme fırsatını buldu ve “yeni nesil AI’nın dünya genelinde her kuruluşa ve her endüstriye büyük yeni fırsatlar açacağını” ilan etti.

Bu, bir şirketin cep telefonu teknolojisini blokzincir donanımı ile birleştirmek için çalıştığı ilk kez değildir. 2019’da, ABD merkezli bir girişim olan VaultTel, akıllı telefonun SIM yuvasına takılabilen fiziksel bir cüzdan oluşturma hedeflerini duyurmuştu.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.