Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$63,637.33
-816.63
Ethereum
$3,410.90
+0.06
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.55
-0.08
Binance Coin
$568.77
-4.84
Litecoin
$71.43
+0.05
Monero
$159.47
-0.71
Cardano
$0.42
-0.02

SEC, Hatalarını Kabul Etti!

0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto şirketi DEBT Box’a karşı açtığı davada, yanıltıcı beyanlarda bulunduğunu kabul etti. Ancak, kurum hala şirketin varlıklarının dondurulmasında ısrarcı bir tavır sergiliyor.

Olayın özeti şöyle: Birkaç ay önce SEC, DEBT Box’ı kayıt dışı menkul kıymet satmakla suçlamış, yüzlerce yatırımcıdan 50 milyon dolar ve belirtilmeyen miktarda Bitcoin ile Ether topladığını iddia etmişti. SEC, şirketin varlıklarının ve yatırımcı fonlarının yasa dışı bir şekilde yurt dışına transfer edildiğini iddia etmiş ve DEBT Box’ın banka hesaplarının dondurulmasını talep etmişti. Ancak daha sonra bu iddianın doğru olmadığı ortaya çıktı ve şirketin fonlarını ABD dışına çıkarmadığı ve banka hesaplarını kapatmadığı belirlendi. Mahkeme yargıcı, SEC’yi yanıltıcı iddialar nedeniyle uyardı ve kurum avukatlarına yaptırım uygulanıp uygulanmamasını değerlendirmeleri için zaman tanıdı. Yargıç, SEC’ye yöneltilen soruları yanıtlamak için iki haftalık süre verdi.

SEC hatalarını kabul etti Perşembe günü mahkemeye verdiği yanıtta SEC, DEBT Box’ın çok sayıda hesabını kapattığı iddiası gibi bazı suçlamalarının hatalı olduğunu kabul etti. Kurum, hataları düzeltmek için önlemler aldığını belirtti ve İcra Birimi personeline bu konuda zorunlu eğitim vereceğini açıkladı. Bununla birlikte, SEC, iyi niyetle hareket ettiğini savundu ve varlıkların dondurulması talebini yineledi.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.