Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$63,662.49
-862.3
Ethereum
$3,406.53
-9.39
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.57
-0.06
Binance Coin
$568.94
-2.52
Litecoin
$71.20
-0.93
Monero
$160.76
+1.17
Cardano
$0.42
-0.02

Prof. Dr. Fatma Özkul, TCMB’ye Atandı!

3

Prof. Dr. Fatma Özkul, uzun yıllardır kripto varlıkların muhasebeleştirilmesi konusunda çalışmalar yapan bir akademisyen olarak tanınır. Marmara Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmaktadır. Geçtiğimiz yıl “Kripto Varlıklar Muhasebesi” adlı bir kitap yazarak dikkatleri üzerine çekmiş ve bu kitap, Platin Dergisi tarafından 2023 yılının en iyi finans ve ekonomi kitabı ödülüne layık görülmüştür.

1978 yılında Elazığ’da doğan Fatma Özkul, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş ve yüksek lisans ile doktorasını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Akademik kariyerine devam ederek 2012 yılında Muhasebe Bilim Dalında doçent unvanını elde etmiş ve 2018 yılında profesör unvanını kazanmıştır.

Fatma Özkul, Bahçeşehir Üniversitesi’nde uzun yıllar öğretim üyeliği yapmış ve aynı zamanda çeşitli yönetim görevlerinde bulunmuştur, bu görevler arasında Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcılığı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü bulunmaktadır.

Özkul, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe Finansman Ana Bilim Dalında öğretim üyeliği yapmanın yanı sıra, muhasebe ve denetim alanlarında çok sayıda akademik yayına imza atmıştır. Ayrıca, Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği gibi önemli görevlerde de bulunmaktadır. Ziraat Finans ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği de Özkul’un iş dünyasındaki etkili rolünü göstermektedir.

Son olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu üyeliğine atanmıştır. Bu önemli atama, Resmi Gazete’nin son sayısında duyurulmuştur.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.