Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,119.79
+342.76
Ethereum
$3,742.73
+6.17
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$601.20
-0.8
Litecoin
$84.90
+0.07
Monero
$141.73
+0.4
Cardano
$0.46
0

Bloomberg’in Eski Analistinden Altcoin Sezonu Müjdesi!

2

Blockchain stratejisti ve Bloomberg Intelligence’ın eski analisti Jamie Coutts, kripto para piyasasının şu anki durumunu 20. yüzyılın başlarındaki Amerikan hisse senedi piyasasına benzetiyor. Coutts, kripto para piyasasının, diğer varlık sınıflarında nadiren rastlanan, zengin alfa üretim fırsatları sunduğunu belirtiyor. Ancak, bu fırsatların sadece birkaç yıl sürebileceğini vurguluyor.

Coutts, görüşlerini şöyle açıklıyor: “20. yüzyılın başlarında, ABD ekonomisi küresel bir süper güç olarak yükseliyordu ve sermaye akışı hızlanıyordu. Bugün benzer bir durum, ağ devleti/kripto ekosisteminde yaşanıyor. ETF’ler, uzun yıllar sürecek büyük sermaye hareketlerini tetikleyecek. 1933 ve 1934’teki Menkul Kıymetler Yasası’ndan önce, ABD borsası düzenleyici bir ortamdan yoksundu, büyük oyuncular hakimdi ve bilgi asimetrisi yaygındı. Bu, bugünkü kripto piyasalarına oldukça benziyor. Bu dönemde Dow, Elliot, Wyckoff gibi önemli teknik analistler ortaya çıktı. Kripto piyasası, momentum odaklıdır ve teknik trend stratejileri için ideal bir ortamdır. Mevcut piyasa verimsizlikleri, önümüzdeki birkaç yıl için alfa üretiminde büyük potansiyel sunuyor. Önümüzdeki yıllarda alternatif ağırlıklandırma, faktör bazlı ve piyasa zamanlama stratejilerinin artmasını bekliyorum.”

Coutts, ayrıca altcoin’lerin taban formasyonundan yukarı yönlü bir kırılma yaşadığını ve altcoin sezonunun yakın olduğunu belirtiyor. Bitcoin ETF’leri sayesinde beklenen büyük sermaye akışları ile bu döngünün daha uzun sürebileceğini öngörüyor. Altcoin sezonunun genellikle 2024’ün ikinci çeyreğinden itibaren 1 ila 1.5 yıl sürebileceğini ifade ediyor.

Son olarak, Coutts blockchain teknolojisinin benimsenmesinin sürekli artan bir eğilimde olduğunu vurgulayarak, bu alanda heyecan verici gelişmelerin olacağını ve herkesin hazırlıklı olması gerektiğini belirtiyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.