Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

JPMorgan’dan Tether Uyarısı!

1

ABD merkezli büyük bir banka olan JPMorgan’ın analistleri, Tether’in mevzuata uygunluk ve şeffaflık eksikliği nedeniyle genel olarak risk altında olduğunu raporladı. Ayrıca, Tether’in rakibi olan Circle’ın, stablecoin düzenlemelerine daha proaktif bir şekilde hazırlandığına dikkat çektiler.

JPMorgan analistleri, son zamanlarda stablecoin piyasa değerindeki artışa işaret ettiler. Ancak piyasanın Tether tarafından domine edilmesinin endişe verici olduğunu belirttiler.

Analizlerinde bugün bildiren analistler, “Tether, mevzuata uygunluk ve şeffaflık eksikliği nedeniyle genellikle risk altındadır. Bu nedenle, geçen yıl artan Tether konsantrasyonunu, stablecoin ve daha geniş kripto para ekosistemi için olumsuz olarak değerlendiriyoruz.” ifadelerini kullandılar.

Bilindiği gibi, ABD’de Stablecoin Ödemelerinde Netlik Yasası henüz Kongre onayına sunulmayı bekliyor. Ancak analistler, raporlarında stablecoin ihraççılarının dünya genelinde düzenleyici risklerle karşı karşıya olduğunu vurguladılar. Ayrıca, Avrupa’daki Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) yasasının kısmen 2024 Haziran ayında uygulanmaya başlanması planlanıyor. Analistler, bu gelişmelerin düzenlemelere uyum konusunda istekli olan stablecoin ihraççılarının pazar payını artırabileceğini öngörüyorlar.

JPMorgan analistlerine göre, Circle, düzenlemelere daha hazırlıklı

Stablecoin’ler, geleneksel finans ve kripto paralar arasında bir köprü görevi görüyor. Stablecoinler, kripto paranın “nakit” işlevini yerine getiriyor. Ancak pazarın tek bir şirket tarafından büyütülmesi ve geleneksel finans ile kripto paralar arasındaki etkileşimin artması, finansal sistemi tehlikeye atabilir.

JPMorgan analistleri, USDC (USD Coin) ihraççısı olan Circle’ın uluslararası alanda genişleme olasılığını daha yüksek görüyor. Ayrıca, Circle’ın stablecoin düzenlemelerine daha hazırlıklı ve proaktif bir yaklaşım benimsemekte olduğunu belirtiyorlar.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.