Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,531.01
+113.41
Ethereum
$3,579.76
+29.85
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$602.67
+1.72
Litecoin
$74.26
+0.1
Monero
$171.42
+4.11
Cardano
$0.39
-0

Binance, Birleşik Krallık’ta Kısıtlamalarla Karşılaşıyor!

1

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan Binance, Birleşik Krallık pazarında yeniden faaliyet göstermek için ortak bulma konusunda zorluklar yaşadığını açıkladı.

Binance, Birleşik Krallık’ta faaliyet göstermek için yerel düzenlemelere uygun olarak bir onaylayıcıya ihtiyaç duyuyor. Financial Conduct Authority (FCA), bu tür onayları vererek şirketlere mali promosyonlar yapma izni veriyor.

Ancak, Bloomberg kaynaklarına göre, Binance’in düzenleyici izne sahip olan üç şirket tarafından reddedildiği bildiriliyor. Binance, ekim ayında Birleşik Krallık’taki ortağını kaybetti, çünkü FCA, o dönemdeki onaylayıcılarından biri olan Rebuildingsociety.com (REBS) üzerinde kısıtlamalar getirdi.

FCA, REBS’in Binance ürün ve hizmetlerini tanıtmasını ve borsanın yeni kullanıcı kabul etmesini yasakladı. Bu nedenle Binance, yeni bir yerel ortak bulma sürecine girişti. Ancak FCA, Binance ile işbirliği yapmayı düşünen şirketlere endişelerini ileterek borsanın ilerlemesini engelledi.

Binance ise bu iddiaları reddederek, “Potansiyel onaylayıcılarla görüşmelerimize devam ediyoruz ve yakın zamanda olumlu bir güncelleme sunacağımıza inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

Binance, FCA’daki kaydını Mayıs 2023’te resmi olarak iptal etti. Ancak, Binance’in uluslararası düzeyde hukuki sorunlar yaşadığı da belirtiliyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Haziran 2023’te Binance ve eski CEO’su Changpeng Zhao aleyhine kayıtsız menkul kıymet satışı ve diğer iddialarla ilgili bir dava açtı.

Changpeng Zhao, ABD’de Kara Para Aklamayı Önleme gerekliliklerini ihlal ettiğini kabul ederek, ABD Adalet Bakanlığı ile bir anlaşma yaparak CEO görevinden ayrıldı. Bu nedenle Binance, hem yerel hem de uluslararası düzeyde regülatörlerle başa çıkmak için zorlu bir süreçten geçiyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.