Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,204.98
-746.52
Ethereum
$3,557.01
+69.52
Dogecoin
$0.14
-0
Ripple
$0.48
0
Binance Coin
$607.40
+1.75
Litecoin
$78.75
-0.78
Monero
$174.80
+0.94
Cardano
$0.41
-0.01

Binance’ten Büyük Trader’lara İzin Çıktı!

2

Binance, büyük trader’lara platform dışı saklama izni verdi. ABD Adalet Bakanlığı tarafından Kasım ayında 4.3 milyar dolarlık bir ceza alan Binance, büyük çaplı ticaret yapan müşterilerinin taleplerine karşı koyamadı. Borsanın, varlıklı trader’ların kripto paralarını platform dışındaki diğer kurumlarda tutmalarına izin verdiği bildiriliyor.

Binance, ABD’den AB’ye ve Uzak Doğu’ya kadar birçok yargı bölgesindeki regülatörlerle yaşadığı sorunlar nedeniyle, büyük müşterilerinin taleplerine “Hayır” diyemiyor. Financial Times’ın haberine göre, borsa artık büyük çaplı ticaret yapan müşterilerinin varlıklarını platform dışındaki kurumlarda tutmalarına izin veriyor. Bu kurumlardan ikisinin İsviçre merkezli Sygnum ve FlowBank olduğu belirtiliyor.

Önceden müşteriler, varlıklarını ya borsada ya da borsanın tek kurumsal saklama hizmet sağlayıcısı olan Ceffu’da tutabiliyordu. Bir kripto işlem firması yöneticisi, Financial Times’a yaptığı açıklamada, “Varlıklarımı Binance’te tutacağıma bir İsviçre bankasına koyarım. En azından teoride daha güvenli, regülatörlerin kontrol edebildiği bir yerde olur” dedi.

2022’nin Kasım ayındaki FTX iflasının ardından birçok borsaya karşı güven azaldı ve Binance, aynı yılın Aralık ayında bir süre Bitcoin çekimlerini durdurmak zorunda kaldı. Binance daha sonra rezerv kanıtı sistemini başlatarak müşterilerine güven vermeye çalıştı.

Bir kripto hedge fonu yöneticisi, Binance ve Ceffu’nun farklı şirketler olmasına rağmen aynı şekilde yönetildiğini belirtti ve “Benim sermayem asla bir borsada durmaz. Çalışmalar ve ekipler farklı olabilir ancak kararlar hep Binance tarafından veriliyor gibi bir hissiyat var” ifadelerini kullandı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.