Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,010.40
+252.76
Ethereum
$3,768.20
+0.5
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$602.38
-0.9
Litecoin
$84.81
-1
Monero
$141.72
+0.56
Cardano
$0.46
-0

Apple, ChatGPT iPhone Entegrasyonu İçin OpenAI İle Anlaşıyor!

2

Eğer her iki taraf da anlaşmayı imzalarsa, ChatGPT’nin Apple’ın bir sonraki işletim yazılımı güncellemesi olan iOS 18’e girmesi bekleniyor.

Teknoloji devi Apple, konuyla ilgili bilgi sahibi olan kişilere göre, OpenAI ile ChatGPT özelliklerini iPhone’da kullanmak için bir sözleşme müzakerelerinin final aşamasında olduğu bildiriliyor.

Plan gerçekleşirse, ChatGPT özelliklerinin Apple’ın yaklaşan yazılım güncellemesi iOS 18’e entegre edileceği 11 Mayıs Bloomberg raporunda belirtildi. Ayrıca, Apple’ın, Google’ın ana şirketi olan Alphabet ile Gemini sohbet robotunun potansiyel entegrasyonu konusunda görüşmelerde olduğu bildirildi. Ancak, bu görüşmelerin Apple ile olanlar kadar ileri gitmediği öne sürüldü.

Bu aşamada, kullanıcıların bu özellikleri cihazlarında yeni işletim sistemi parçası olarak devre dışı bırakıp bırakamayacakları belirsiz.

Yalnızca bir yıl önce, Apple’ın hassas verilerin potansiyel olarak tehlikeye girmesi endişesiyle ChatGPT’nin şirket içi kullanımını sınırladığına dair söylentiler dolaşıyordu.

Ancak, son zamanlarda Apple’ın kendi yapay zeka (AI) bölümünü kurma çabalarını arttırdığına dair giderek artan raporlar bulunmakta.

30 Nisan’da, Cointelegraph, Apple’ın kendi AI ve makine öğrenimi uzmanları ekibini kurmak için Google’dan uzmanları işe aldığını bildirdi.

AI uzmanları ekiplerini oluşturmanın yanı sıra, Apple ayrıca son zamanlarda Zürih, İsviçre’de iki yerel AI başlangıç şirketini satın aldı, bu da onu bölgede “gizli” bir laboratuvar olan “Vision Lab” oluşturmasına yol açtı.

11 Mayıs’ta, Apple, M4 çipini en son iPad’inde gösterirken, Render Network tarafından desteklenen 3D tasarım yazılımı olan Octane’den bahsetti.

Mansiyonun ardından Render Token (RNDR) %11 yükseldi. CoinMarketCap verilerine göre, en üst 10 yapay zeka tokeni arasında son 7 günde en fazla büyümeyi yaşayan 18%’lik artışla RNDR olurken, Fetch.ai (FET) %0,77 düşüş ve SingularityNET (AGIX) aynı dönemde %0,15 düşüş gösterdi.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.