Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

Warren Buffett, Yapay Zeka Hakkında Uyardı!

2

Warren Buffett, AI Teknolojisini Korkutucu Buluyor.

Efsanevi yatırımcı Warren Buffett, son hissedarlar toplantısında Axios’un bildirdiğine göre yapay zeka hakkında büyük bir uyarıda bulundu ve bu sıcak teknolojiyi nükleer silahlara benzetdi.

Buffett’ın endişeleri, yapay zeka destekli dolandırıcılıkların hızla yayılması etrafında dönüyor. Amerikalı finansçı, teknolojinin “onu korkuttuğunu” ifade etti.

“Omaha’nın Kehanetleri”ne göre, yapay zeka, gerçek ile sahte arasındaki farkı neredeyse ayırt etmenin mümkün olmadığı bir noktaya gelişti.

En zengin insanlardan biri olan Buffett, dolandırıcılığı şaka yollu “tüm zamanların büyüme sektörü” olarak tanımladı.

Aynı zamanda, yapay zeka hakkındaki bilgisinin sınırlı olduğunu da kabul etti.

Milyarder kendisi de daha önce dolandırıcıların kurbanı olmuştur. Buffett, birinin parasını almak için onunla ilgili ikna edici bir deepfake videosu oluşturmak için yapay zeka teknolojisini kullandığını hatırladı. Tabii ki,

Buffett, kimliği kötü niyetli kişiler tarafından sömürülen tek işadamı değil. U.Today’in bildirdiğine göre, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da XRP dolandırıcılıklarını teşvik etmek için kimliğini kullanan AI dolandırıcılarından şikayet etmiştir.

Tabii ki, birçok önde gelen yönetici de AI teknolojilerinin vaadini tanımıştır. JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, son zamanlarda bunu buhar motoruna benzeterek ifade etti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.