Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

Elon Musk’dan Şaşırtıcı Yapay Zeka Tahmini: Hazır Olun

3

Teknoloji girişimcisi Musk, yapay zekanın insanlığa getireceği olası geleceği açıkladı!

Son zamanlarda bir halk konuşmasında, SpaceX patronu Elon Musk çeşitli konularda birçok soruyu cevapladı. Bu konular arasında yapay zeka ve Musk’ın gelecekte insanlık üzerindeki etkisi hakkındaki vizyonu da vardı.

Elon Musk’tan Gelecekteki Yapay Zeka Etkisi Hakkında Önemli Açıklama

Teknoloji dehası, biyolojik zekanın yüzdesinin “her geçen ay daha da küçüldüğünü” ve “sonunda biyolojik zekanın yüzdesinin yüzde birin altında olacağını” belirtti.

Gelecekte, Musk’a göre, biyolojik zeka muhtemelen bir “geri çekme veya zeka tamponu” olarak hizmet edecek ve dünyayı domine edecek zekanın çoğunluğunun dijital doğada olacağını bekliyor. Musk, bunun olduğunda insanların ne yapacaklarını tam olarak bilmediğini belirtiyor. Açıkça, insanlığa yararlı olacak yapay zekaya ihtiyacımız olduğuna emin. Ayrıca, uzun süredir yapay zeka güvenliği konusunda düşündüğünü paylaştı.

Musk’a göre, yapay zekanın insanlığı desteklemesi için neler yapılması gerekiyor?

Musk’a göre, insanlık “acımasız” olan bir yapay zeka istemiyor ve bu nedenle maksimum derecede doğru bilgi arayan ve meraklı olacak şekilde öğretilmesi de çok önemlidir. Doğru bilgi arayışı için, girişimcinin belirttiği gibi, doğruyu söylemek için eğitilmelidir, hatta doğru politik olarak doğru olmasa bile. Yalnızca o durumda, Musk’a göre, yapay zeka gelecekte insan medeniyetini teşvik edebilecektir.

Musk, ünlü bilim kurgu yazarı Arthur C. Clarke tarafından yazılan senaryoya dayanan “2001: Bir Uzay Macerası” filmine atıfta bulundu. Bu filmde, uzay gemisindeki yapay zeka Hal, tüm astronot mürettebatını öldürdü; Elon Musk’a göre bu, Hal’ın yalan söylemek zorunda kalmasından kaynaklanıyor.

SpaceX patronu, “İşte Arthur C. Clarke’ın söylemek istediği buydu,” dedi, “Yapay Zekayı yalan söylemeye zorlamayın.”

Bu son iki yılda Musk’ın, “uyanık” olmayan, gerçeği söyleyen bir yapay zekanın gerekliliği hakkında yaptığı ilk açıklama değildi; Musk, OpenAI’nın ChatGPT gibi mevcut yapay zeka oluşturma eğilimini bu sonuncusu olarak görüyor.

Bu eğilime karşı, Musk kendi yapay zeka başlangıç ​​şirketi xAI’yi ve X’e zaten entegre edilmiş bir yapay zeka sohbet botu olan Grok’u oluşturdu.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.