Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,979.55
+668.03
Ethereum
$3,746.35
+54.58
Dogecoin
$0.17
0
Ripple
$0.54
+0.01
Binance Coin
$601.87
+5.01
Litecoin
$84.85
+0.26
Monero
$141.39
+0.04
Cardano
$0.46
0

Ripple Davasında Sona Gelinirken Son Durum Ne?

4

Ripple ile SEC arasındaki dava devam ederken, ABD düzenleyici kuruluşu, davanın çözümüne ilişkin son savunmasını yaptı. SEC ayrıca, mahkemeye savunmasını destekleyen bazı belgeler sundu.

SEC’nin mahkemeye sunduğu belgeler henüz mühürlü durumda, ancak bu belgelerin sansürlenmiş bir versiyonunun yarın kamuya açıklanması bekleniyor. İki tarafın avukatları da bugün, belgelerin kamuya açıklanmadan önce hangi bilgilerin sansürleneceği konusunda bir toplantı yapacaklar.

SEC’nin mahkemeye sunduğu cevap henüz bilinmemekle birlikte, düzenleyicinin Ripple’ın savunmasına karşı belgeler sunmasını bekliyoruz. Ripple’a karşı kurumsal satış yoluyla menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle 2 milyar dolar para cezası talep eden SEC’nin, mahkeme kararını desteklemek amacıyla bu belgeleri sunduğu tahmin ediliyor.

Ripple davası ne zaman sona erecek?

Uzun bir süredir devam eden Ripple-SEC davasında nihai aşamaya gelinirken, son karara ilişkin tahminler ve spekülasyonlar artıyor.

Bazı piyasa analistleri, Yargıç Analisa Torres’in nihai kararını Temmuz ya da Eylül ayında açıklayabileceğini düşünüyor. Diğer yandan, bazıları ise taraflar arasında karar öncesinde bir uzlaşma olabileceği ihtimalini değerlendiriyor. Ancak Ripple, şimdiye kadar SEC’nin taleplerine güçlü bir şekilde karşı çıkarak uzlaşma olasılığını düşük görüyor.

Dava sonucuyla ilgili yapılan yorumlar şu anda sadece spekülasyonlarla sınırlı kalırken, bir tarafın temyize gitmesi durumunda davanın 2025’e kadar uzaması mümkün olabilir.

xrp/usdt , coinmarketcap

Ripple ve SEC arasındaki davada önemli gelişmeler yaşanırken, XRP’nin fiyatında yatay bir seyir devam ediyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.