Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,150.77
+113.73
Ethereum
$3,562.62
+86.78
Dogecoin
$0.14
0
Ripple
$0.49
+0.01
Binance Coin
$605.28
+3.81
Litecoin
$79.18
+1.57
Monero
$173.49
+2.56
Cardano
$0.41
0

Ripple CEO’su XRP ETF’nin ‘Kaçınılmaz’ Olduğunu Söyledi

2

Brad Garlinghouse, piyasanın 5 trilyon dolarlık bir değere doğru ilerlediğine ve XRP, SOL ve diğer kripto varlıklar için borsa yatırım fonlarının (ETF) yakında geleceğine inandığını belirtti.

Consensus 2024 konferansında yapılan röportajda, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bir borsa yatırım fonunun kaçınılmaz olduğunu ve birçok başka kripto varlığın benzer fon teklifleri için onay almasının sadece bir zaman meselesi olduğunu ifade etti.

Garlinghouse, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Bitcoin ve Ether ETF’lerinin son onayları nedeniyle kripto piyasasının 5 trilyon dolarlık bir değere doğru ilerlediği konusunda iyimser olduğunu belirtti.

Ripple CEO’su ayrıca, kripto alanında farklı proje girişimlerinin ve kazananların olabileceğine, her birinin hızla genişleyen merkeziyetsiz finans ve dijital varlık endüstrilerinin farklı yönlerine odaklanmayı seçebileceğine olan inancını yineledi.

Blackrock CEO’su Larry Fink’den XRP için bir ETF olasılığı

2024 yılının başlarında Fox Business ile yapılan bir röportaj sırasında, Blackrock CEO’su Larry Fink, dünyanın en büyük varlık yönetim firması tarafından olası bir XRP ETF hakkında sorgulandı.

10 trilyon dolarlık varlık yöneticisinin XRP ETF’si piyasaya sürme olasılığı hakkında sorulan soruya Fink, bu konuda konuşamayacağını belirtti.

Fink’in cevabı kesin bir bilgi vermese de, XRP topluluğu içinde Blackrock’un bir XRP ETF üzerinde çalışıyor olabileceğine dair spekülasyonları ateşledi. Bu durum, kripto piyasalarında heyecan yarattı ve XRP yatırımcılarının gelecekteki olası gelişmeler hakkında beklentilerini artırdı.

Kripto ETF’leri: Neden önemliler?

Kripto ETF’leri, yatırımcılara, özellikle kurumsal yatırımcılara, kripto paralar ve dijital varlıklara doğrudan sahip olmadan bu varlıklara maruz kalma imkanı sundukları için büyük önem taşır.

Dijital varlıklar, devrim niteliğinde olsalar da, nispeten yeni ve teknik bir varlık sınıfıdır—bu varlıkları tutma, işlem yapma, üretme ve ticaret yapma konusunda geleneksel yatırımcılara zorluklar sunan bir öğrenme eğrisi vardır.

Hatta Bitcoin’i bir adresden başka bir adrese göndermek gibi basit bir işlem bile, yerleşik borsa, tahvil piyasaları ve gayrimenkul işlemlerine alışkın olanlar için zorlayıcı olabilir.

Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyici netlik eksikliği de, kurumlar ve bireylerin yeni gelişmekte olan dijital varlık piyasasına girmesi için bir engel teşkil eder.

Son derece düzenlenmiş ETF’lerin ortaya çıkışı, teknik bilgi gerektirmeden dijital varlıkların potansiyel kazançlarından yararlanmayı sağlayarak, çekingen yatırımcılar için bu iki sorunu hafifletir. Bu sayede, dijital varlık yönetimi konusunda teknik bilgiye sahip olma zorunluluğu ortadan kalkar ve düzenlenmiş, basit bir yatırım aracı sunulur.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.