Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,670.03
-992.23
Ethereum
$3,499.45
-66.63
Dogecoin
$0.13
-0
Ripple
$0.49
-0
Binance Coin
$594.81
-9.63
Litecoin
$77.15
-2.56
Monero
$174.64
+0.2
Cardano
$0.40
-0.01

Kripto Borsalarından, ETF onaylarından bu yana 3 Milyar Dolarlık Ethereum Çıkışı Oldu

2

Toplam Ether arzının yalnızca %10,6’sı şu anda merkezi kripto borsalarında bulunuyor ve bu, yıllardır en düşük seviyede.

23 Mayıs’ta Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Ether borsa yatırım fonlarının (ETF) onaylanmasının ardından, merkezi kripto borsalarından 3 milyar doların üzerinde Ether çekildi — bu da yaklaşan bir arz sıkışıklığına işaret ediyor olabilir.

CryptoQuant verilerine göre, 23 Mayıs ile 2 Haziran arasında borsalardaki Ether miktarı yaklaşık 797.000 düşerek 3,02 milyar dolara eşdeğer oldu.

Daha düşük borsa rezervleri, yatırımcıların kendi coinlerini anında satış dışında diğer amaçlar için kendi saklama yöntemlerine taşımasıyla birlikte satışa sunulabilecek daha az coin olduğu anlamına geliryor.

BTC-ECHO analisti Leon Waidmann tarafından paylaşılan Glassnode verilerine göre, dolaşımdaki Ether arzının merkezi borsalarda tutulan yüzdesi de yıllardır en düşük seviyesinde, sadece %10,6 olarak kaydedildi.

Ethereum ETF’leri ATH’ye giden yolu açıyor

Geçen hafta, Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, Ether ETF’lerinin Haziran sonuna kadar piyasaya sürülme olasılığının “gerçekçi” olduğunu belirtti.

Bazı analistler, spot Ether ETF’lerinin ticarete başlamasıyla birlikte artan talep baskısı nedeniyle Ether’in Kasım 2021’deki 4,870 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini geçebileceğine inanıyor. Bu durum, Ocak ayında spot Bitcoin ETF’lerinin ticarete başlamasının ardından Bitcoin’de yaşanan duruma benzer bir şekilde gerçekleşebilir.

Mayıs 28’de yayınlanan bir raporda, DeFi analisti Michael Nadeau, Ether’in, Bitcoin’den daha fazla talep baskısından fayda sağlayabileceğini belirtti. Bunun nedeni, Ethereum doğrulayıcılarının Bitcoin madencilerinin aksine aynı seviyede “yapısal satış baskısı” yaşamamasıdır. Örneğin, Bitcoin madencileri, madencilik maliyetlerini karşılamak için zaman zaman BTC satmak zorunda kalırken, Ethereum doğrulayıcıları aynı operasyonel maliyetlere sahip değildir.

Ancak, Grayscale’in Ethereum Trust (ETHE), 11 milyar dolarlık fon yönetiyor ve bunun Ether’in fiyat hareketlerini etkileyebileceğine dair endişeler var. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), onaylandıktan sonraki ilk ayda 6,5 milyar dolarlık çıkış gördü ve benzer bir durum Ether için de geçerli olabilir.

CoinMarketCap verilerine göre, Ether şu anda 3,781 dolardan işlem görüyor, son 24 saatte %0,82 düşüş yaşadı ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %23 aşağıda.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.