Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,358.51
-1209.19
Ethereum
$3,385.29
-94.99
Dogecoin
$0.13
-0.01
Ripple
$0.47
-0.01
Binance Coin
$595.04
-7.16
Litecoin
$76.88
-2.5
Monero
$168.77
-9.08
Cardano
$0.40
-0.02

Tether, Kripto Madenciliği Şirketine 150 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor!

1

Tether, Jihan Wu’nun kripto madenciliği şirketi Bitdeer’e 150 milyon dolar yatırım yapıyor

Tether CEO’su Paolo Ardoino’nun belirttiğine göre, yatırımın ardından Tether, Bitdeer ile birçok kritik altyapı alanında yakın iş birliği yapmayı bekliyor.

Jihan Wu’nun kripto para madenciliği firması Bitdeer, dünyanın en büyük stablecoin operatörü Tether’den yeni sermaye topluyor. Tether, kendi adını taşıyan stablecoin’i USDT’yi işleten firma, Bitdeer ile 150 milyon dolara kadar hisse satın almak için bir abonelik anlaşması imzaladı. Bu özel yerleştirme anlaşması 31 Mayıs’ta resmi olarak duyuruldu.

Özel yerleştirme kapsamında, 18.587.360 adet A Sınıfı adi hisse senedi ve hisse başına 10,00 dolar fiyatla 5.000.000 ek hisse senedi satın alma hakkı veren bir garanti yer alıyor.

Açıklamaya göre, 30 Mayıs’ta gerçekleşen özel yerleştirme işlemi, hisse ihraçlarından 100 milyon dolar brüt gelir elde etti ve garanti tamamen kullanıldığında ek 50 milyon dolar daha toplanma potansiyeline sahip.

Bitdeer, elde edilen yeni net gelir ile veri merkezi genişletme, uygulamaya özel entegre devre (ASIC) tabanlı madencilik cihazı geliştirme ve diğer amaçlar için fon sağlayacak.

Bitdeer’in Teksas, ABD’deki veri merkezi. Kaynak: Bitdeer

2018 yılında kurulan Bitdeer, dünyanın en büyük kripto para madenciliği şirketlerinden biridir. Şirket, Çinli madencilik makine üreticisi Bitmain’den ayrılarak bağımsız hale gelmiştir.

Firma, hem kendi bünyesinde hem de ev sahipliği yaptığı madencilik faaliyetlerinde uzmanlaşmıştır ve müşterilerinin madencilik ihtiyaçlarını altyapı ve tesisler ile karşılamaktadır. Bitdeer, dikey olarak entegre iş modeli ile tanınır, bu da şirketin ham maddelerin üretiminden montajına, dağıtımından ürünlerinin satışına kadar tüm süreçlerde tam kontrol sahibi olduğu anlamına gelir.

Bitdeer iş geliştirme sorumlusu Linghui Kong, “Tether’i Bitdeer’e önemli bir yatırımcı olarak ağırlamaktan büyük heyecan duyuyoruz,” dedi ve ekledi:

“Tether’in desteğiyle, büyümemizi hızlandırmaya ve sürdürülebilir ve verimli Bitcoin madenciliğinde liderliğimizi sürdürmeye hazırız. Bu ortaklık, Bitdeer için önemli bir dönüm noktasıdır ve birlikte büyük başarılara imza atmayı dört gözle bekliyoruz.”

Tether CEO’su Paolo Ardoino’ya göre, Bitdeer, ileri teknolojileri ve güçlü araştırma-geliştirme çalışmaları sayesinde Bitcoin madencilik sektöründeki en güçlü dikey entegre operatörlerden biridir.

“Bitdeer’in kanıtlanmış başarı geçmişi ve dünya çapındaki yönetim ekibi, Tether’in uzun vadeli stratejik vizyonu ile mükemmel bir uyum içindedir,” diyen Ardoino, şöyle devam etti:

“İlerleyen dönemde Bitdeer ile birçok önemli altyapı alanında yakın iş birliği yapmayı öngörüyoruz.”

Singapur merkezli Bitdeer, Nisan 2023’te özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) Blue Safari Group Acquisition ile birleşerek Nasdaq’ta halka açıldı. Bitdeer, SPAC anlaşmasını ilk olarak Kasım 2021’de duyurmuştu.

Bu haber, Bitmain CEO’su Jihan Wu’nun Mart ayında Bitdeer’de CEO rolünü üstlenmesinden birkaç ay sonra geldi; bu sırada Kong, şirketin iş geliştirme sorumlusu pozisyonuna geçiş yaptı.

Wu, 2013 yılında Micree Zhan ile birlikte kurduğu madencilik çipi üreticisi Bitmain’den ayrıldığı dönemde, 2020 yılında Bitdeer’ı kurdu.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.