Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

Binance CEO’su, Nijerya Yetkililerinin Gizli Bir Kripto Ödeme Yapmayı Önerdiğini Söyledi!

1

Binance CEO Richard Teng, Nijerya hükümetinin, şirket yöneticilerini toplantılara davet etmeden önce gözaltına almasının tehlikeli bir örnek teşkil ettiğini belirtti.

Nijeryalı yetkililerin, 2024’ün başlarında yapılan toplantılarda Binance temsilcilerini kripto para birimi ile gizli bir anlaşmaya zorlamaya çalıştığına dair yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Binance CEO’su Richard Teng, Tigran Gambaryan’ın Mayıs 7’de devam eden gözaltına almasına ilişkin detaylı bir açıklama yaptı. Gambaryan, Binance’in finansal suç uyumluluk ekibini yöneten eski bir Amerika Birleşik Devletleri İç Gelir Servisi ajanıdır.

Teng, Nijerya hükümetini eylemleri nedeniyle kınayarak, ülkenin iki çalışanını gözaltına almasının ardından “tüm dünya şirketleri için tehlikeli bir yeni örnek” oluşturduğunu iddia etti.

Küresel finansal suç önleme alanında saygın bir figür olan Gambaryan, Nijerya’ya iş seyahati sırasında gözaltına alındı. Teng, Binance’in Nijerya yetkilileriyle yapıcı bir şekilde iletişim kurma çabalarını, düzenleyici tartışmalara katılımını ve yasal yaptırım kurumlarıyla işbirliğini anlattı.


Teng’a göre, Binance çalışanları, Mali Suçlar Komitesi Başkanı’nın (HCFC) talebi üzerine, Kamu Soruşturmacı İşitme Oturumları sırasında Nijerya yetkilileriyle görüşmelere başladılar.

Komitenin, Binance’in Nijerya’daki faaliyetleri ile ilgili konuları vurguladığı ve Binance’i çağırmak için ne kadar uzun süre hazır olduklarını, bunun arasında borsanın ekibine ve CEO’suna karşı tutuklama emri çıkarmak ve delegasyonun ülkeyi terk etmesini engellemek olduğu belirtiliyor.

Kamu işitmesi 10 Ocak tarihine ayarlandı ve Binance’in, iddialara herhangi bir yanıt vermek üzere dilekçe sahiplerinin, basın mensuplarının ve 30’dan fazla kurumun huzurunda kamuoyu önünde yanıt vermesi bekleniyordu.

Teng, Binance’in iddiaların ayrıntılarını almadığını ve delegasyonun, kamu işitmesi olmaksızın yazılı yanıtlar sunmaya çalıştığını iddia etti. Komite başkanı, talebi değerlendireceklerini ve Binance’in yasal danışmanına yanıt vereceklerini söyledi.

Gizli Kripto Anlaşması

Binance CEO iddiaların bir uzlaşma karşılığında ödeme yapılmasını öneren bilinmeyen kişilerin borsa çalışanlarına yaklaştığını iddia ediyor. Teng, Binance’in yerel avukatına HCFC komitesini temsil eden bir ajan tarafından sunulan şartları ilettiğini söyledi:

“Avukat geri döndüğünde, bu konuların ortadan kaldırılması için gizlice 48 saat içinde kripto para birimiyle yapılacak önemli bir ödeme talep edildiğini ve kararımızın sabah saatlerinde beklenildiğini bildirdi.”

Borsa, yerel hukuki temsilciliği aracılığıyla ödeme talebini reddetti ve uzlaşma görüşmelerine devam etti. Binance, Nijerya yetkilileriyle görüşmeleri sürdürmeye hazırlanırken yaşanan olayın ardından bir dizi talepte bulundu.

Şubat ayının sonlarında, Milli Güvenlik Danışmanı Ofisi, Başkanlık Ofisi, Nijerya Merkez Bankası, Nijerya Finansal İstihbarat Birimi, Ekonomik ve Mali Suçlarla Mücadele Komisyonu ve Nijerya Sermaye Piyasaları Kurulu’ndan bir dizi hükümet temsilcisinin katılımıyla bir dizi toplantı planlandı.

“Tigran Gambaryan ve Nadeem Anjarwalla (Binance Afrika Başkanı) açık risklere rağmen, güvenli geçişlerinin toplantılar için sağlanacağına dair birden fazla güvence aldılar,” dedi Teng.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.