Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

Bu Hafta Kripto Para Yasası Teklifini Meclise Sunulacak!

26


Türk kripto yatırımcıları, ülkemizde yakında çıkması beklenen kripto varlık yasasını yakından takip ediyorlar. Bu yasa, vergilendirme, denetimler ve düzenlemelerle ilgili olarak kripto yatırımcıları ve şirketleri etkileyecek.

Son bilgilere göre, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler liderliğinde hazırlanan kripto varlık yasa teklifi, önümüzdeki hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunulacak.


Bu yasa teklifiyle birlikte, kripto piyasasında önemli adımlar atılması planlanıyor. İşte kripto varlık yasasında yer alacak bazı kritik kararlar:

  • SPK Lisanslama: Kripto varlık platformlarının alım satımını gerçekleştirdiği platformların SPK tarafından lisanslanması gerekecek.
  • Düzenleme ve Denetim: Kripto şirketlerinin SPK tarafından düzenleme ve denetim kapsamına alınmasıyla sektörün daha şeffaf ve güvenilir olması hedefleniyor.
  • Cezaların Belirlenmesi: Kripto platformlarına ilişkin ihlallerde uygulanacak cezalar ve yaptırımların netleştirilerek daha sağlam bir yasal çerçeve oluşturulacak.

Bu kararlar, Türkiye’nin kripto varlık piyasasını daha sağlam temellere oturtmayı ve yatırımcıların güvenini artırmayı amaçlıyor.

Kripto platformlarının faaliyet esaslarına ilişkin kriterler, ikincil düzenleme ile belirlenecek. Bu kripto yasa teklifiyle Türkiye’de kripto para alım satımı yapan yatırımcıların risklerinin azaltılması hedefleniyor.

Ayrıca, son teklif ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) blok zincirlerine yönelik yazılımların geliştirilmesini teşvik etmesi bekleniyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.