Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,743.01
-199.65
Ethereum
$3,836.35
+88.4
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$601.81
-0.42
Litecoin
$83.94
-0.8
Monero
$142.56
+1.27
Cardano
$0.46
-0

Tether DDOS Saldırısı Altında, USDT Güvende Mi?

0

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Tether web sitesi tether.io’nun şu anda bir DDOS saldırısına maruz kaldığını doğruladı. 18 Haziran Cumartesi sabahı erken saatlerde web sitesine yapılan giriş isteği sayısı, beş dakikada içerisinde 2.000’den 8.000.000’a yükseldi. Aşağıdaki grafikte, taleplerdeki artışı görülmektedir.

Ardoino, “saldırının artık hafifletildiğini” doğruladı, ancak daha fazla riski azaltmak için “saldırı altındayım” modunu açık tutmaya devam etmekte.

Tether CTO’suna göre, ek güvenlik hamlesi bu hamle dışında gelmeyecek. Şimdilik çok büyük bir sorun teşkil etmediğini söyleyen Paolo Ardoino, USDT‘lerin güvenli durumda olup olmadıkları hakkında ise bir açıklama yapmamış durumda.

Kripto Piyasasında Tether Krizi Geliyor Mu?

Son günlerde başarılı stablecoin olan Tether‘in üzerine hamleler yapıldığı görülüyor. DDOS saldırıları olsun, likidite operasyonları olsun, Tether‘e hasar verilmeye çalışılmakta.

Kripto sektörünün resmen bel kemiği olan Tether, olası bir çöküş yaşaması halinde lider kripto para biriminin dahi 10 bin doların altına düşmesi çok olası gözüküyor.

USDT’de yaşanacak bir çöküş hayal dahi edilemezken, Tether‘in şuanda bütün saldırıları bertaraf etmeyi başardığı dikkat çekmekte.

İlerleyen süreçte çok daha büyük saldırılar ile karşı karşıya kalması beklenen ABD dolarına endeksli lider stablecoin, direnişine devam etmesi gerekmekte. Şimdilik saldırılar karşısında USDT kullanıcılarını korumayı başaran Tether, ilerleyen süreçte yine başarılı olabilecek mi? merak konusu..

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Kaynak

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.