Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,531.01
+113.41
Ethereum
$3,579.76
+29.85
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$602.67
+1.72
Litecoin
$74.26
+0.1
Monero
$171.42
+4.11
Cardano
$0.39
-0

Son Dakika: ABD Kritik Veriyi Açıkladı, Bitcoin’de Düşüş Başladı!

0

Dünyanın en büyük ekonomilerinden bir tanesi olan Amerika Birleşik Devletleri, aldığı kararlar ile finans piyasalarını etkilemeye devam ediyor. Son dönemlerde faiz artışları ile gündeme gelen ABD, geçtiğimiz dakikalarda kritik bir veri daha açıkladı.

Amerikan Merkez Bankası (FED) her ne kadar uzun bir süredir şahin faiz artışları yapıyor olsa da, bu artışları istihdamın kuvvetli olmasından ötürü hayata geçirebilmekte.

Son açıklanan Tarım Dışı İstihdam verisi ve İşsizlik oranları yine FED’in elini güçlendirmeye devam ettiği gözlenmekte.

ABD’de faiz artışlarına karşılık işsizlik oranlarının düşmeye devam etmesi, ilerleyen günlerde FED’in çok daha sert bir tutum sergilemesini sağlayabilir.

Piyasalar şuan itibariyle şahin faiz artış politikasının devam etme ihtimalini fiyatlamaya başladı. Son istihdam verileri sonrasında ABD dolar endeksi (DXY) yükselirken, lider kripto para birimi Bitcoin ise değer kaybetmekte.

TSİ 16.30’da ise ABD borsaları açılacak. Bu verileri göz önüne aldığımızda borsaların satıcılı bir şekilde açılması kesin gibi gözüküyor.

İlerleyen saatlerde lider kripto para birimi Bitcoin’in 19 bin doların altına sarkması ise çok daha büyük bir çöküşü tetikleyebilir.

Okurlarımızın volatil hareketlerin meydana geldiği bugünde stopsuz bir şekilde yatırım yapmamaları önerilir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.