Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,531.01
+113.41
Ethereum
$3,579.76
+29.85
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$602.67
+1.72
Litecoin
$74.26
+0.1
Monero
$171.42
+4.11
Cardano
$0.39
-0

Elon Musk’ın Twitter Satın Alımında Şok Gelişme!

0

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Tesla CEO’su Elon Musk, son günlerde gündemde kalmaya devam ediyor. Twitter satın alımıyla ile ilgili görüşmelere devam eden Musk, kritik bir sorun ile karşı karşıya kaldı. Bloomberg’in geçtiğimiz dakikalarda aktardıklarına göre, Elon Musk’ın, Twitter‘ı satın almak için borç finansmanından gelecek

13 milyar dolara ihtiyacı var. Şimdilik Elon Musk’ı Twitter satın alımında destekleyecek olan bazı şirketler, fonları Musk’a göndermemesinden ötürü satın alım görüşmeleri tıkanmış durumda.

Elon Musk’ın avukatları her ne kadar 3 Ekim tarihinde Twitter’ı satın almak için sosyal medya devinin yönetim kuruluna hisse başı 54.20 dolarlık bir teklif yapmış olsa da, an itibariyle orijinal anlaşma şartlarına uyulamamakta.

Milyarderin avukatları, Twitter yönetim kuruluna satın alım hakkında şu sözleri aktardı:

“BORÇ FİNANSMANI GELİRLERİNİN ALINMASI BEKLENİYOR.”

İlerleyen süreçte her ne kadar bu borç finansman fonlarının Elon Musk’a teslim edilmesi beklense de, şimdilik satın alım görüşmeleri tıkanmış durumda.

Elon Musk’ın yoğun bir şekilde desteklediği Dogecoin‘in ise şimdilik bu son dakika gelişmesine tepki vermediği gözlenmekte. Twitter hisseleri ise haberin ortaya çıkmasıyla birlikte yüzde 2 oranında değer kaybetti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.