Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$63,853.66
-48.46
Ethereum
$3,114.72
+61.34
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.49
0
Binance Coin
$559.15
+12.35
Litecoin
$77.87
+0.39
Monero
$122.09
+4.37
Cardano
$0.46
+0.01

Solana tabanlı DePIN projesi, kripto endüstrisinin önde gelen yatırımcılarından birinden yatırım aldı.

2

Son dönemde kripto para dünyasında en çok tartışılan varlık olan Solana üzerindeki projeler, risk sermayedarlarının ilgisini çekmeye başladı. Solana tabanlı IO Research, Solana Ventures, OKX Ventures, Aptos Labs ve Sandbox gibi kripto devlerinin yer aldığı firmalardan 30 milyon dolarlık yatırım aldı. Nisan ayı sonunda token’ını piyasaya sürecek olan şirketin elindeki token değeri de 1 milyar dolara ulaştı ve yatırımcılara dağıtacak.

IO Research’un geliştirici şirketi io.net, Solana tabanlı merkeziyetsiz fiziksel altyapı (DePIN) sağlayıcısı olarak 30 milyon dolarlık bir A Serisi fonlama turunda yatırım aldı. Bu yatırım turuna ABD merkezli risk sermayesi şirketi Hack VC liderlik etti. Diğer katılan şirketler arasında Multicoin Capital, 6th Man Ventures, Solana Ventures, OKX Ventures, Aptos Labs, Delphi Digital ve Sandbox yer aldı. Şirket, 50 kişilik ekibini 100’e çıkarmayı ve ağı büyütmeyi hedefliyor.

Yatırım yapan şirketlere elde ettikleri hisselerle orantılı olarak token garantisi verildi. io.net CEO’su Ahmed Shadid, hak elde eden yatırımcıların token’larının en az bir yıl kilitli kalacağını belirtti. io.net’in kendi token’ı olan IO için yapılan toplam yatırım 1 milyar dolar seviyesini aştı ve token 28 Nisan’da resmen dolaşıma girecek.

io.net, yapay zeka ve makine öğrenimi konularında önemli olan GPU (Grafik İşlemci Birimi) gücünü kullanıcılara ve kurumlara sağlayarak daha ucuz maliyet ve hızlı işlem tamamlama imkanı sunuyor. Kasım ayında 25 binden fazla GPU’ya sahip olan şirket, yapay zeka ve makine öğrenimi alanında faaliyet gösteren şirketlere 40 binden fazla hesaplama zamanı hizmeti verdi. Solana üzerinde hizmet veren io.net, iki taraf arasındaki her hesaplama işi ve işlemin blok zinciri üzerinde şeffaf bir şekilde görülmesine olanak tanıyor. Bu sayede altyapı hizmetlerinin merkeziyetsiz olarak ve tekel yaratmış şirketlerden bağımsız şekilde kullanılmasını amaçlıyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.