Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$63,853.66
-48.46
Ethereum
$3,114.72
+61.34
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.49
0
Binance Coin
$559.15
+12.35
Litecoin
$77.87
+0.39
Monero
$122.09
+4.37
Cardano
$0.46
+0.01

Bitcoin opsiyon trader’ları, fiyatın düşeceğine inanarak satış pozisyonu alıyor.

1

29 Mart’ta sona erecek satım opsiyonlarının işlem hacmi, Deribit kripto opsiyon borsasında alım opsiyonlarının işlem hacminin 3 katına çıktı.

Bitcoin ETF’lerine yönelik yatırımlar azalırken, trader’ların opsiyon sözleşmeleriyle işlem yaparak düşüşe hazırlandığı görülüyor. Bloomberg’ün haberine göre, Deribit gibi büyük kripto opsiyon borsalarında, vadesi dolacak olan satım opsiyonları, alım opsiyonlarını geride bıraktı. Satım opsiyonlarının kullanım fiyatları ise 45 ve 50 bin dolar seviyelerinde işlem görüyor. Son 24 saatte alım opsiyonlarının işlem hacmi 154 milyon dolar iken, satım opsiyonlarında bu rakam 426 milyon dolara ulaştı.

Düşüşün derin olmayabileceği belirtiliyor çünkü kripto para piyasasındaki mevcut kaldıraç seviyesini gösteren sürekli vadeli işlem sözleşmelerinin fonlama oranları nispeten düşük seyrediyor. Cumberland Labs DeFi analisti Chris Newhouse, “Fed kararının konuşulduğu gün, dijital varlıkların olumlu makro rüzgarlara tepki verdiğini gördük. Fakat hisse senetleriyle korelasyonun zayıflamasının yanı sıra ETF’lerdeki çıkışlar ve likidasyonların etkisi, BTC ve ETH’yi aşağı çekmiş durumda.” ifadelerini kullandı. Kripto odaklı aracı kurum FalconX’in araştırma müdürü David Lawant ise “Bugünkü piyasa düzeltmesi, büyük ölçüde GBTC çıkışlarının yoğun olmaya devam etmesi nedeniyle yaşanıyor. Dün itibari ile spot ETF net giriş verileri, dört kez üst üste eksi olarak kayda geçti.” yorumunu yaptı.

Piyasa değeriyle bir numaralı kripto para, 63 bin 600 dolardan işlem görüyor. Bu veriler, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin durumunu yansıtmaktadır.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.