Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,066.69
+588.96
Ethereum
$3,553.36
+149.03
Dogecoin
$0.14
0
Ripple
$0.49
+0.02
Binance Coin
$605.11
+9.87
Litecoin
$78.75
+1.77
Monero
$170.48
+3.46
Cardano
$0.41
+0.01

Sahte ETF Haberi Piyasayı Salladı!

1

Son zamanlarda, BD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF’sine onay verdiği iddiaları piyasada büyük bir heyecan yarattı. Ancak bu haber kısa süre içinde yalanlandı, ve bu gelişmeler Bitcoin fiyatlarında hızlı dalgalanmalara neden oldu.

Bitcoin, bu olaylarla birlikte sadece 20 dakika içinde büyük bir fiyat dalgalanması yaşadı. Fiyatı önce 27,700 dolardan 30 bin dolara yükseldi, ardından tekrar düştü. Bu yükselişin arkasında, SEC’nin Bitcoin spot ETF’lerine onay verdiği iddiası yer alıyordu, ancak bu iddia hızla yalanlandı ve fiyatlar geri çekildi. Bitcoin, 20 dakika içinde 2 bin dolarlık bir artış yaşadıktan sonra eski seviyesine geri döndü.

Bloomberg analistleri, bu haberin doğruluğunu henüz doğrulayamadıklarını belirtiyor. ABD medyası bu haberi yayımlarken, finans dünyasının önde gelen ETF analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, haberi doğrulayamadıklarını ifade etti. Balchunas, “Bir gün ‘Bitcoin spot ETF kabul edildi’ başlığıyla güne başlayacağız gibi görünüyor, ancak bu günler için henüz erken gibi. Haberi henüz doğrulayamadım” dedi.

Fox muhabiri Eleanor Terrett, konuyu BlackRock şirketi yetkililerine sorduğunu ve haberin “sahte” olduğu cevabını aldığını aktardı. Yetkililerin haberin doğruluğunu hala araştırdığını belirtti.

Başka bir Bloomberg ETF analisti olan James Seyffart da haberin “sahte” olduğunu belirtti.

Bu “yalan haber” iddialarının ardından Bitcoin fiyatı tekrar 30 bin doların altına geriledi. Yaklaşık 20 dakika içinde en büyük kripto para, 2 bin dolarlık bir artış yaşadıktan sonra aynı oranda düştü.

BlackRock şirketi, yaptığı açıklamada başvurunun hala SEC tarafından incelendiğini belirtti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.