Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

PayPal Kripto Para Transferini Destekliyor

0

PayPal bugün yaptığı açıklamada, kripto kullanıcılarının artık fonlarını platformu üzerinden çekebileceklerini duyurdu. Uzun süredir beklenen ve bugün duyurulan bu çekim hamlesi, şirketin diğer popüler kripto para birimi hizmetlerine daha çok benzemesini sağlayacak.

Ünlü finans devi Paypal yaptığı açıklamada şu sözlere değindi:

“BUGÜNDEN İTİBAREN PAYPAL, DİĞER CÜZDANLAR VE BORSALAR ARASINDA KRİPTO PARA TRANSFERİNİ DESTEKLİYOR OLACAK.”

Aşağıda bulunan görselde de görülebileceği gibi PayPal, kripto platformlarından diğer dış uygulamalara transferler yapma özelliğini bugün kullanıcılara sunmaya başlayacak ve önümüzdeki bir iki hafta içinde ABD’deki herkesin kullanımına açılacak.

PayPal, kripto geliştirmelerine ilk olarak 2020 yılının sonlarında başlattığı biliniyor. Kullanıcılarının dört kripto para birimini (BitcoinEthereumBitcoin Cash ve Litecoin) satın almasına, satmasına ve elinde tutmasına izin veren ünlü finans devi, bu fonları MetaMask, Coinbase veya donanım cüzdanları gibi harici hedeflere taşımadığı görülüyor.

Popüler uygulama Venmo’nun da sahibi olan PayPal, dünya çapında yüz milyonlarca kullanıcısı bulunduğu biliniyor. Bu kadar büyük bir ödeme platformunun sistemine kripto para birimlerini dahil etmesi ise kripto paraların benimsenme oranını artırıyor.

Ülkemizde halen yasaklı olduğunu bildiğimiz Paypal, Türkiye‘de 30 Mayıs 2016 tarihinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddedilmesi ardından beri kullanılamamakta. İlerleyen dönemlerde Türkiye’de tekrar aktif edilebilecek olan Paypalkripto ekosistemi adına büyük kolaylıklar sunmaya devam ediyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.