Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Son Dakika: Bitcoin Yatırımcıları, Türkiye’nin Bu Gece Yapacağı Müdahaleye Odaklanacak!

0

Türk lirası ABD dolarına karşı günlerdir değer kaybetmeye devam ediyor. Halen bu konu hakkında adımlar atmadığını gördüğümüz yetkililer, bu akşam itibariyle yeni kararlar alacağını duyurdu. Geçtiğimiz dönemlerde kur korumalı mevduat hesabı ile birlikte ABD dolarının düşüş yaşamasını sağlayan Türkiye Hükümeti, bu akşam itibariyle ile yeni kararlar alacak gibi gözükmekte.

Birçok kripto para yatırımcısı ABD dolarının 18 Türk lirası seviyelerinden 10 Türk lirası seviyelerine düşüş yaşadığı günleri dün gibi hatırlıyor. Bu ekonomik modelinin sürdürülemez olduğunun anlaşılmasının ardından yeni bir müdahale için çalışmalara başlayan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, geçtiğimiz dakikalarda kritik açıklamalarda bulunmuş durumda:

“BAŞTA ENFLASYON VE DÖVİZ KURU OLMAK ÜZERE GÜNDEMİMİZDE YER ALAN BAZI EKONOMİ BAŞLIKLARINDA, EKONOMİ YÖNETİMİMİZ TÜRKİYE EKONOMİ MODELİ ÇERÇEVESİNDE HIZLI VE ÇÖZÜM ODAKLI ADIMLAR ATMAYA DEVAM EDECEK.”

“ATACAĞIMIZ YENİ ADIMLAR SİLSİLESİ BU AKŞAMDAN İTİBAREN İLGİLİ KURUMLARCA KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAKTIR.”

Bu akşamdan itibaren döviz kuru ve enflasyon konusunda adımlar atacağını açıklayan Hazine ve Maliye Bakanlığı, dakikalar içerisinde ABD dolarının değer kaybetmesini sağlamış durumda.

ABD Doları Düşüşe Geçti!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açıklamaları sonrası 17.30 Türk lirası seviyelerinden 16.27 Türk lirası seviyelerine kadar gerileyen ABD doları, suni bir düşüş yaşamış gibi gözüküyor.

Döviz kurlarında yaşanan bu ani hareketler genel ekonomi planı için hiçbir zaman olumlu olmadığı bilinmekte. Yüksek olsa dahi stabil kurun her zaman çok önemli olduğunun altını çize ekonomistler, ilerleyen saatlerde Hazine ve Maliye Bakanlığının yapacağı açıklamaları yakından takip edecek.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.