Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Instagram’a NFT desteği geliyor

0

Bu hafta sosyal medya platformu Instagram’da en popüler Blockchain ağları tarafından desteklenen NFT’leri için pilot çalışma başlaması bekleniyor. Coindesk’in haberine göre Meta’nın en büyük sosyal medya platformu; Ethereum, Polygon, Solana ve Flow ağlarında geliştirilen NFT’leri sergilemek için destek eklemeye hazırlanıyor. Habere göre yılın başlarında Twitter’ın NFT profil resimlerini platformuna entegre etmesine benzer şekilde kullanıcılar, NFT’lerini Instagram üzerinden de ücretsiz şekilde yayımlayıp paylaşabilecek.

Instagram’a Ethereum, Polygon, Solana ve Flow tabanlı NFT desteği geliyor

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Mart ayında Financial Times’a verdiği demeçte Instagram’a NFT özelliğinin yakın zamanda entegre edileceğini doğrulamıştı. Son durumda Instagram NFT pilot çalışmasının ABD’de NFT ile ilgili az sayıda kişiyle gerçekleşmesi bekleniyor. Resmi kullanımının başlaması aşamasında ise pilot çalışmaya dahil edilecek 4 Blockchain ağının tamamının bulunan NFT’lerin desteklenip desteklenmeyeceği ise henüz belli değil.

Instagram’da NFT kullanımı nasıl yapılacak?

Instagram NFT entegrasyonunun MetaMask gibi yaygın kullanılan kripto cüzdanlarını desteklemesi bekleniyor. Kullanıcılar kripto varlık cüzdanlarını sosyal medya platformuna bağlayarak NFT sahipliklerini kanıtlayabilecek ve profillerinde sergileyebilecekler. NFT işlemlerinin aynı zamanda ücretsiz olması bekleniyor.

Aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunan Instagram’ın NFT özelliğini aktif hale getirmesi, dijital sanat eserlerinin tabana yayılmasını artırma da önemli bir faktör olması bekleniyor. Bu gelişmeye bağlı olarak Meta tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

NFT sektöründe son 24 saatte 33 milyon dolarlık bir işlem hacmi söz konusu. NFT pazarının büyüklüğü ise 10,5 milyar dolar seviyesinde. 

Yazar: Günay Caymaz

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.