Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$63,853.66
-48.46
Ethereum
$3,114.72
+61.34
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.49
0
Binance Coin
$559.15
+12.35
Litecoin
$77.87
+0.39
Monero
$122.09
+4.37
Cardano
$0.46
+0.01

Dogecoin (DOGE) İçin Bir Müjde Daha: Amazon!

0

Kripto para piyasasının durgun bir fiyat hareketi izlemesine rağmen, Dogecoin (DOGE) topluluğu uzun vadede iyimser görünüyor. DOGE ise hem popüleritesini hem de benimsenmesini artırmaya devam ediyor.

Dogecoin (DOGE) İçin İşte Bir Müjde Daha! İşte Detaylar

 Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, Twitter’da Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus’u takip etmeye başladı

Amazon’un kripto para sektörüne ne zaman adım atacağına dair söylentiler hep merak konusu olmuştur. Dün birçok Twitter kullanıcısı, Amazon’un kurucusu ve eski CEO’su milyarder Jeff Bezos’un Twitter’da DOGE‘nin kurucu ortağı Billy Markus’u takip etmeye başlamasına odaklandı. Bu durum, akıllara birkaç senaryo ve soru işareti getirdi. Amazon, kripto para birimlerini ödeme seçeneği olarak kabul etmese de son birkaç yıldır ortaya çıkan dedikodular ve söylentiler şirketin bu yönde somut bir adım atacağı yönünde. Nisan ayında, mevcut Amazon CEO’su Andy Jassy, ​​CNBC’ye yaptığı açıklamada, şirketin NFT satmaya başlayabileceğini ve kripto para birimlerinin büyük bir gelecek olduğunu ifade etmişti. Geçen yıl, Temmuz ayında, Bezos’un uzay şirketi Blue Origin, Virgin Galactic’in kurucusu Richard Branson’ın gemisiyle uzaya gitmesinden kısa bir süre sonra ünlü milyarderi de uzaya gönderdi. Elon Musk, Dogecoin’i zirveye taşımak istiyor ve Twitter’ı satın aldıktan sonra DOGE’yi sisteme entegre edeceğine inanılıyor.

Bazı Dogecoin hayranları ayrıca Billy Markus’u takip eden Bezos’un “DOGE için çok şey ifade ettiğine” inanıyor ve muhtemelen Amazon kurucusunun Dogecoin‘e hayranlık duymaya başladığına dikkat çekiyor. CoinMarketCap’in aktardığı verilere göre 17 milyar dolar piyasa değeri ile 12. sırada konumlanan Dogecoin, geçtiğimiz haftalarda ilk 10 kripto para birimin arasına girmeyi başarmıştı. Bitcoin‘de yaşanan düşüşler nedeniyle ivme kaybeden DOGE, an itibariyle 0.1260 dolardan işlem görüyor.

Litecoin (LTC) kurucusu, Twitter profiline Shiba Inu cinsi köpek ekledi

Lee, Dogecoin’e ve DOGE madencilik  topluluğuna duyduğu saygıyı göstermek için böyle bir hamle yaptığını açıkladı. Bu hafta başlarında Charlie Lee, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Litecoin’in madencilik hash oranında yeni bir rekor kırdığını duyurmuştu. Lee ayrıca bu rekorun kısmen de olsa DOGE madencilik topluluğu sayesinde mümkün olduğuna dikkat çekmişti. Bilindiği üzere DOGE ve LTC’nin madenciliği birlikte yapılıyor. Yeni rekorun LTC kurucusu tarafından aıklanmasından sonra altcoin’in fiyatında yukarı yönlü bir hareket de gözlenmişti. LTC ve DOGE arasında gerçekleştirilen birleşik madencilik işleminde madenciler iki zincir üzerinde de doğrulama yaptıkları için ödül kazanma fırsatı elde ediyorlar.

Litecoin kurucusunun  LTC’deki madencilik hash oranının rekor kırdığını duyurduğu Tweet altında Dogecoin topluluğu üyesi bir kullanıcı, Lee’nin teşekkür olarak dünyanın en büyük meme tokenini içeren bir görseli Twitter arkaplan resmi olarak kullanmasını önermişti. Lee bu öneriyi benimsedi ve birinin kendisi için buna uygun bir görsel oluşturması durumunda arkaplan resmini DOGE temalı bir görsel ile değiştirebileceğini açıklamıştı. Charlie Lee, bu sözü tuttu ve ünlü ismin Twitter arka planında artık Dogecoin’in en önemli sembolü olan Shiba Inu cinsi maskot köpeği ekledi. Görsel, birlikte yürüyen insan figürlü Bitcoin ve Litecoin arasında Dogecoin’i betimliyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.