Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,085.16
-1019.83
Ethereum
$3,529.90
+15.73
Dogecoin
$0.14
-0.01
Ripple
$0.48
-0
Binance Coin
$606.26
-2.56
Litecoin
$78.92
-0.5
Monero
$170.43
-2.69
Cardano
$0.41
-0.01

Google Verilerine Göre Bitcoin’e olan ilgi düştü mü?

0

Kripto paralar ve Bitcoin’de yaşanan ayı sezonu yaklaşık 9 aydır devam ediyor. Lider kripto para birimi, 20 bin dolar seviyesinin üzerinde tutunmak için resmen savaş veriyor. Bitcoin’de gelen düşüşlerin ardından, yatırımcıların da lider kripto paraya olan ilgisi azalmış gibi görünüyor.

Google Trends verilerine göre “Buy Bitcoin” (Bitcoin satın al) anahtar kelimesinin arama istatistiğinde büyük bir düşüş kaydedildi. “Buy Bitcoin” kelimelerinin aranma oranı, son 2 yılın en düşük seviyesine geriledi.

Siteye göre anahtar kelimenin aranma puanı bu hafta itibariyle 6’ya kadar geriledi. “Buy Bitcoin” teriminin en fazla arandığı dönem ise 2017 yılının sonundaki mega ralli oldu.

Bölge dağılımı verileri ise oldukça ilginç. “Buy Bitcoin” anahtar kelimesiyle aramaların en çok yapıldığı ülke Nijerya oldu. Nijerya’nın ardından ise sırayla Gana, Kamerun, Saint Helena ve Kanada geliyor.

Özellikle Afrika ülkelerinde anahtar kelimelerin sıkça aranması, dikkat çekici bir veri.

Kripto para piyasalarında devam eden düşüşlere rağmen, başta Cardano (ADA) olmak üzere önde gelen blockchain girişimleri Afrika’ya yatırım yapıyor.

BTC Fiyatı, Aramalar İle Doğru Orantılı Mı?

Google Trends verilerine göre “Bitcoin” kelimesinin aranma popülerliği sürekli değişiyor. Bitcoin, genel olarak sadece yükseliş zamanlarında değil, dump durumlarında da sıkça aratılıyor. Aranma popülerliğinde volatilite önemli bir etken diyebiliriz.

Ancak şu sıralarda kripto para piyasalarına tam bir durgunluk hakim. Dolayısıyla Bitcoin, yatırımcıların ilgisini daha az çekiyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.