Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Bitcoin bugün yükseldi! Yükseliş devam edecek mi?

0

Birçok kripto para yatırımcısı güzel bir gün geçiriyor olsa da, Bitcoin‘in (BTC) neden yükseliş yaşadığını bilmiyor. Amerikan Merkez Bankasının (FEDfaiz artışları her ne kadar dijital varlıkları kötü etkilese de, Avrupa Merkez Bankasının hamleleri piyasalarda yükseliş getirdi.

Her ne kadar Avrupa Merkez Bankasının (AMB) faiz artışı piyasaları doğrudan etkilemiyor olsa da, ABD dolar endeksini (DXY) doğrudan etkilemekte. FED’in faiz artışları sonrası devasa bir ralli yaşayan DXY, AMB cephesinde alınan kararların ardından Euro karşısında doların değer kaybetmesini sağladı.

DXY’deki yükselişlerin sona ermesi ise ABD borsalarını ve kripto para birimlerini doğrudan etkilemesi dikkat çekti. ABD dolar endeksinin düşüşü Bitcoin’in bir gün içerisinde yüzde 10’dan fazla yükselmesini sağladı.

İlerleyen Günlerde Bu Yükseliş Trendi Devam Edebilir Mi?

Önümüzdeki günlerde ABD’de açıklanacak enflasyon oranlarının ardından FED’in faiz artırımına gitmesi beklenmekte. Bu faiz artışının 50 baz puan olması DXY’nin daha sert düşüş yaşanmasını sağlayacak. Bu düşüşlerin ise yine Bitcoin’e olumlu yansıması bekleniyor. FED’in 75 baz puanlık faiz artışı yapması ise BTC’de düşüş getirebilir.

Genel trende bakıldığı takdirde ise FED’in güvercin hamleler yapmaya başlaması bekleniyor. Bu ay olmasa bir diğer ay daha yumuşak faiz artışları yapacak olan Amerikan Merkez Bankası, artık riskli varlıkların yeni bir yükseliş trendi başlatmasını sağlayabilir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.