Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

Fransa’da Bitcoin ile Vergi Ödenebilecek Mi?

2

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Pazartesi günü yayınlanan bir röportajda yerel medyaya verdiği demeçte, dünyanın önde gelen Blockchain merkezi olmayı hedefleyen Fransa’nın önümüzdeki yıl kripto para vergi kurallarını gözden geçireceğini ve hisse senetleri için mevcut normları bunlara basitçe kopyalamaya çalışmayacağını söyledi.

Le Maire BFM TV’ye verdiği demeçte kriptonun enerji tüketimi ve Blockchain teknolojisinin Fransa’nın itibari para birimi Euro’nun rolünü gasp etme potansiyeli konusunda endişeli olduğunu söyledi.

“Fransa’nın Avrupa’nın Kripto Para Ekosisteminin Merkezi Olmasını İstiyoruz”

Le Maire konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:

“Avrupa Birliği’ni kripto para piyasasının yapılandırılması ve düzenlenmesi için dünyanın önde gelen ekonomik bölgesi haline getirmek istiyoruz.

Fransa’nın kripto varlık ekosisteminin Avrupa merkezi olmasını arzu ediyoruz.”

AB, kripto para şirketlerinin yatırımcı koruma ve istikrar normlarını karşılamaları halinde birlik genelinde faaliyet göstermelerine olanak tanıyan, dönüm noktası niteliğindeki Kripto Varlık Piyasaları yasasını (MiCA) yeni kabul etti.

Geçtiğimiz aylarda Binance ve crypto.com gibi bir dizi şirket, MiCA’nın amaçlarından bazılarını öngörerek Fransız makamlarına kayıt yaptırdı, ancak Fransız milletvekilleri hükümetin Web3 girişimcilerini teşvik etmek için yeterince çaba göstermemesini protesto etti.

“Hisse Senedi Vergilendirme Kurallarını Doğrudan Kripto Varlıklara Uygulamayacağız”

Le Maire, yaptığı konuşmasını şöyle detaylandırdı:

“2023 yılını, vergi mevzuatında yeni uyarlamaların gerekli olup olmadığını belirlemek amacıyla taraflarla düşüncelerimizi derinleştirmek için kullanmak istiyoruz.

Hisse senetlerinin vergilendirilmesiyle doğrudan bir paralellik arzu edilen bir hedef değildir.”

Le Maire, Fransa’da Bitcoin ile Vergi Ödenmesi İhtimali Hakkında Konuştu

Le Maire ayrıca kriptonun çevresel etkileri üzerine bir rapor üzerinde çalıştığını söyledi ve Ethereum Blockchain’inin çok daha az enerji kullanan bir proof-of-stake konsensüs mekanizmasına geçişini övdü.

Ancak Le Maire, Bitcoin (BTC) gibi büyük para birimlerinin hükümetin para birimi hakimiyetini ele geçirdiğini görmek istemiyor ve Colorado’da öne sürüldüğü gibi insanların kripto kullanarak vergi ödemesine de izin vermeyecek.

Fransız politikacı kripto paralar ile ilgili konuşmasını şöyle sonlandırdı:

“Devletsiz, merkez bankasız, sınırsız ve parasız bir dünya hayali, egemenliğimizi ve özellikle de aramızdaki en savunmasız insanları tehlikeye atacaktır.

Para birimimiz Euro’dur ve vergi ödemek için tek bir para birimine sahip olmak birliğimizin bir koşuludur.”

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.