Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$63,414.63
-1104.48
Ethereum
$3,393.50
-24.54
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.57
-0.05
Binance Coin
$566.18
-6.43
Litecoin
$71.03
-1.4
Monero
$160.82
+0.59
Cardano
$0.42
-0.02

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Blockchain Zirvesine Katılıyor!

0

Kripto para sektörü ve blockchain teknoloji her geçen gün benimsenme oranını artırmaya devam ediyor. Ülkemizde de bu konu hakkında birçok çalışmanın ve projenin olması, yatırımcıları memnun etmekte.

21 Ekim 2022 tarihinde İstanbul Üniversitesinde yeni bir konferans gerçekleştirilecek. Ak Parti Bilgi İletişim Teknolojileri Başkanlığının geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru, “BlokZincir İstanbul” isimli etkinliğe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağını doğruluyor.

Cemil Bilsel Konferans salonunda gerçekleştirilecek bu Blockchain Zirvesinde, meclis tartışmalarında olduğu tahmin edilen kripto para yasa tasarısından da bahsedilebilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bitcoin (BTC) Hakkında Ne Düşünüyor?

Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere ülkeler blockchain teknolojisi hakkında çalışmalar yapmaya devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin‘i (BTC) ise şimdilik devletler benimsememiş durumda.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en son kripto para sektörü hakkında 2021 yılının Eylül ayında açıklamalarda bulunmuştu.

Bu konuşmasında Bitcoin ve altcoin‘lere mesafeli yaklaştığı görülen Erdoğan, şu sözleri aktarmıştı:

“BİZİM KRİPTO PARAYA AÇILMA DİYE BİR DERDİMİZ KESİNLİKLE YOK. TAM AKSİNE ONLARA KARŞI AYRI BİR SAVAŞIMIZ, AYRI BİR MÜCADELEMİZ VAR. ONLARA DA BÖYLE BİR PRİM ZATEN ASLA VERMEYİZ, VERMEYECEĞİZ DE. ÇÜNKÜ BİZ ŞU ANDA BU KONUDA KENDİ PARAMIZLA YOLA DEVAM EDECEĞİZ.”

1 senedir Bitcoin ve altcoin’ler hakkında yeni bir konuşma yapmadığı görülen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “BlokZincir İstanbul” isimli etkinlikte bu ürünlere değineceği tahmin ediliyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.