Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,353.20
+1331.84
Ethereum
$3,160.22
+148.72
Dogecoin
$0.16
+0.01
Ripple
$0.50
+0.02
Binance Coin
$568.20
+14.42
Litecoin
$80.15
+2.65
Monero
$122.87
+7.4
Cardano
$0.47
+0.03

Avrupa Birliği, Bitcoin Madenciliğini Yasaklayabilir!

0

2022 yılının en vahim olaylarından bir tanesi olan Rusya-Ukrayna savaşı, tüm finans piyasalarını yerle bir etti. Bu savaşın halen devam etmesi ise dünyadaki ekonomik krizin çığ gibi büyümesine neden olmakta.

Avrupa Birliği ve ABD, Rusya’nın işgalci tavırları sonrasında ambargo ve yaptırım paketleri açıklamıştı. Bu yaptırımlar doğrultusunda ise Rusya AB’ye doğalgaz akışını kesti.

Doğalgaz krizi ile aktif olarak karşı karşıya kalan AB, elektrik olarak bu kış itibariyle bir sorun yaşamamak adına kritik bir hamle atmaya hazırlanıyor.

Avrupa Birliği Komisyon üyeleri son paylaştığı belgelerde, elektrik anlamında bir kesinti ile karşılaşmamak adında kripto para madenciliğini yasaklayabileceklerini söylüyor:

“ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA VE YILLARDA, KOMİSYON, BLOK ZİNCİRLER İÇİN BİR ENERJİ VERİMLİLİĞİ ETİKETİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE BİRÇOK ÇALIŞMA YAPARKEN, DİJİTAL ENERJİ HİZMETLERİNİ ARTIRMAK İÇİN DE ÇEŞİTLİ ADIMLAR ATMAYI PLANLIYOR”

” ANCAK ELEKTRİK SİSTEMLERİNDE YÜK ATMA İHTİYACI OLMASI DURUMUNDA, [AB] ÜYE DEVLETLERİ DE KRİPTO VARLIK MADENCİLİĞİNİ DURDURMAYA HAZIR OLMALIDIR”

“BAZI ÜYE DEVLETLERDE ŞU ANDA YÜRÜRLÜKTE OLAN VE KRİPTO MADENCİLERİNE FAYDA SAĞLAYAN VERGİ İNDİRİMLERİNE SON VERMELİ.”

Elektrik kesintileri yaşanmaması adında direkt kripto para madencilerinin üzerini çizen Avrupa Birliği, ilerleyen günlerde çok daha sert kararlar alarak Bitcoin‘in (BTC) zarar görmesine neden olabilir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.