Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

Ethena Labs 14 Milyon Dolarlık Yatırım Alarak 300 Milyon Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

1

Ethena Labs, Binance’in kuluçka programının altıncı sezonunda desteklediği üç firmadan biri olarak dün 14 milyon dolarlık bir yatırım aldığını ve şirketin değerlemesinin 300 milyon dolara ulaştığını duyurdu. Ayrıca, şirket USDe isimli bir stablecoin piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Bu yatırım turu, risk sermayesi şirketi Dragonfly ve tanınmış kripto para trader’ı Arthur Hayes’in şirketi Maelstrom’un öncülüğünde gerçekleşti.

Ethena, başlangıçta yatırım turunda 50 milyon dolar toplamayı hedeflemişti, ancak daha sonrasında yapılan bir açıklamayla, ek nakit ihtiyacı olmadığı için 14 milyon dolarlık toplamanın yeterli olduğu belirtildi. Şirketin CEO’su ve kurucusu Guy Young, yatırım turunun Aralık sonunda başladığını ve bu hafta tamamlandığını ifade etti.

Arthur Hayes, Ethena’nın yeni duyurduğu USDe stablecoin’inin Tether’a ciddi bir rakip olacağını öngördüğünü belirtti. Hayes, Ethena’nın danışmanları arasında yer alıyor ve şirketin kuruluşu onun blog yazılarından ilham alınarak gerçekleşti. Hayes’in yazıları, kripto para analistleri ve gazeteciler tarafından yakından takip ediliyor.

USDe, Ethereum tabanlı bir stablecoin olup, türev ürünlerle destekleniyor. Bu coin, hem uzun hem de kısa pozisyonlarla stake edilen Ether’lerle korunuyor ve bu iki pozisyondan elde edilen kazanç veya kayıplarla dolar bazında getiri sağlanıyor.

Ethena, ayrıca “Internet tahvili” adını verdiği, dolar bazında getiri sunan bir yatırım aracı geliştirdiğini de duyurdu. Bu tahvilin son iki aydaki getirisi yıllık %12 ile %20 arasında değişiyor.

Lizbon merkezli şirketin CEO’su Young, elde edilen sermaye ile şirketin ekibini genişletmeyi ve Asya pazarına açılmayı planladıklarını belirtti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.