Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,350.67
+1251.65
Ethereum
$3,551.46
+41.71
Dogecoin
$0.14
+0.01
Ripple
$0.59
0
Binance Coin
$604.26
+9.87
Litecoin
$74.45
+1.35
Monero
$164.78
+1.45
Cardano
$0.45
+0.01

Elon Musk’tan yatırım tavsiyeleri!

1

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, son dönemlerde yaptıklarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Kripto dünyasının en popüler isimlerinden biri olan Musk, bazı kripto paralara verdiği açık destekle biliniyor.

Elon, geçtiğimiz yıl Bitcoin ve Dogecoin’e büyük destek verdi. Ancak hem Bitcoin hem de Dogecoin yatırımcılarını şok eden açıklamalar ve kararlara da imza attı. Bu nedenle kripto piyasasında Musk’ı takip eden kadar nefret besleyen yatırımcılar da var. Ancak bu, Elon Musk’ın dünyanın en zengin insanı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Geçtiğimiz gün yaptığı bir harekt ile ApeCoin’in saatler içerisinde %20 değer kazanmasını sağlayan Elon, yeni bir tweette yatırımcılar için bir dizi tavsiyede bulundu. 44 milyar dolara tüm hisselerini satın aldığı dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’daki kişisel sayfasının profil resmini Bored Ape Yatch Club NFT’si yapan Musk, resmi daha sonra değiştirdi.

Musk, Twitter’da kendisine çok sorulan bir soruya cevap verdi ve yatırımcıların piyasa panik yaptığında yapmaması gerektiğini vurguladı. Elon, “inandığınız ürün ve hizmetler üreten birkaç şirketten hisse satın alın ve bunları ancak ürün ve hizmetlerinin kötüye gittiğini düşünürseniz satın” dedi.

Musk, kendi görüşüne göre bu tür tavsiyelerin uzun vadede piyasa katılımcılarına iyi hizmet edeceğini de belirtti.

Panik halinde satış volatil yapısı ile dikkat çeken kripto piyasasında sıkça gördüğümüz bir durum. Her yatırım için geçerli olan bu yaklaşım kripto piyasasında daha önemli. Elon’un tepki çeken açıklamalarına kızılsa da dünyanın en zengin insanının verdiği yatırım tavsiyelerini göz ardı etmemekte fayda var.

Kaynak

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.