Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,715.92
-487.84
Ethereum
$3,835.35
+76.52
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$600.64
-0.86
Litecoin
$83.94
-0.96
Monero
$142.97
+2.3
Cardano
$0.46
-0

Telegram’a kripto ödeme desteği geldi

0

Geçtiğimiz yıllarda kripto projesi SEC tarafından veto edilen Telegram, şimdi kripto faaliyetlerine geri dönüyor gibi görünüyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, kendi Blockchain projesini sonlandırmak zorunda kaldıktan sonra platformunda kripto ödemelerini destekleyerek geri dönüyor. Telegram’ın bu özelliği aktif hale getirmesiyle diğer mesajlaşma uygulamalarının da benzer özellikler ekleyebileceği düşünülüyor.

Telegram’ın bağlı olduğu kuruluş TON Foundation, aynı zamanda Toncoin’in ana şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Kuruluş, Telegram’da işlem ücreti olmadan kripto ödemelerini etkin hale getirmesinin yanında uygulama içinde Bitcoin satın alma özelliğini de entegre etti.

Telegram, 2019 yılında ciddi bir kripto projesiyle sektöre adım atmıştı. Öyle ki yatırım turunda 1,7 milyar dolar gibi önemli finansman sağlaması, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) radarına takıldı. SEC, Telegram’a yasadışı bir şekilde kripto varlık teklif ettiği gerekçesiyle dava açtı ve Telegram’ın kripto projesini hayata geçirmesini engelledi. Dava sonucunda Telegram, para cezasına çarptırılırken, topladığı sermayeyi de yatırımcılara iade etti.

550 milyon Telegram kullanıcısı, kişiler arası kripto transferi gerçekleştirebilecek

Şimdi ise 550 milyon kullanıcısı olduğu bilinen Telegram’ın CEO’su Pavel Durov, şimdi Toncoin’i Telegram’dan bağımsız olarak devreye aldı ve Telegram’da kripto para ödemelerinde kullanılacak ödeme aracı olarak tanıttı.

Twitter üzerinden yapılan açıklamada kullanıcıların Toncoin’i birbirileri arasında ücretsiz şekilde gönderebilecekleri duyuruldu.

Şu an Toncoin ile sınırlı olan bu kripto ödeme hizmeti, mesajlaşma uygulaması aracılığıyla kripto transferinin mümkün olabileceğini kanıtlamak açısından son derece önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Yazar: Günay Caymaz

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.