Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,743.01
-199.65
Ethereum
$3,836.35
+88.4
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$601.81
-0.42
Litecoin
$83.94
-0.8
Monero
$142.56
+1.27
Cardano
$0.46
-0

Elon Musk, Kripto Para Kurucusunu Twitter’dan Banladı!

0

Popüler kripto para birimi Aave‘nin kurucusu, Twitter’ı kasıp kavuran yeni bir tweet attıktan sonra popüler sosyal medya platformundan yasaklandı.

Aave Kurucusu Twitter’dan Yasaklandı

Kullanıcıların kripto para ödünç almalarına izin veren DeFi platformunun başkanı Stani Kulechov, geçtiğimiz gün resmi Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Ancak Kulechov’un yaptığı bu paylaşım, popüler sosyal medya platformunda banlanmasına neden oldu.

Stani Kulechov, geçtiğimiz gün paylaştığı bir Tweet’te şu ifadelere yer verdi;

Son Dakika: Twitter‘a geçici CEO olarak katıldım

Kulechov, bu paylaşımının ardından tweet’i sabitlemekle kalmadı, aynı zamanda Twitter’ın şu anki CEO’su Elon Musk’a şükranlarını ifade eden bir başka tweet daha paylaştı ve şöyle söyledi;

Twitter’da çalışma fırsatı için Elon Musk‘a teşekkür ederiz. İlk gündemim 90 günlük yol haritası: Gelecek haftaya kadar düzenleme butonunu getirin, Twitter algoritmalarını açık kaynaklı hale getirin, Ethereum & ENS için destek ekleyin, LensProtocol ile entegre edin

Ancak Kulechov’un hesabı bu paylaşımların ardından askıya alındı ​​ve bu olay Elon Musk’ın Twitter’daki yanlış bilgileri azaltma planlarıyla ilişkilendirildi. Öyle ki Musk, popüler sosyal medya platformu Twitter’da ifade özgürlüğüne izin vermenin amacının önemli bir parçası olduğunu iddia etse de, yanlış bilgilendirmelerin öyle olmadığı görülüyor.

Dogecoin İyi Performans Gösteriyor

Yakın zamanda popüler sosyal medya platformu Twitter’ı satın alan Elon Musk, kripto para birimi topluluğundan farklı taleplere maruz kaldı. Öyle ki bazıları, Twitter logosuna Dogecoin ile değiştirmeyi teklif etti.

Musk henüz pek çok talebe yanıt vermiş olmasa da, Dogecoin’in kendisinin de devam eden bu hype’tan büyük fayda sağladığını belirtmekte fayda var. Popüler şaka para birimi Dogecoin (DOGE), Twitter’ın Musk’ın anlaşmasını dikkate aldığına ilişkin raporların ortaya çıkmasından sonra 25 Nisan’da %20 ralli yaptı.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Dogecoin (DOGE), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.08’lik bir düşüşle 0.14 dolar seviyesinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.