Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,743.01
-199.65
Ethereum
$3,836.35
+88.4
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$601.81
-0.42
Litecoin
$83.94
-0.8
Monero
$142.56
+1.27
Cardano
$0.46
-0

Arap Şirketi BTC ile ödeme alacağını duyurdu

0

Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı Dubai merkezli dev gayrimenkul şirketi Damac Properties, gayrimenkul satışlarında Bitcoin ve Ethereum kabul etme kararı aldı. Damac Properties tarafından yapılan açıklamada Dubai merkezli şirketin dijital dönüşüm projesine ayak uydurmak için kripto paraları benimseme yoluna gittikleri dile getirildi. Buna göre şirket, piyasanın en büyük iki kripto varlığı Bitcoin ve Ethereum’u ödeme seçeneği olarak ekledi.

Hussain Sajwani, Damac Properties | Financial Times

2002 yılında faaliyetlerine başlayan Damac Properties, Dubai dışında Katar, Suudi Arabistan, Umman ve İngiltere başta olmak üzere birçok ülkede faaliyetlerini sürdürüyor. Şirketin geçen yıl kârı ise 816,8 milyon dolar olarak açıklandı. 

Satış işlemlerinde kripto para kabulü dışında şirket, kripto endüstrisiyle yakından bağlantılı olan Metaverse alemi içinde yatırım planlarına sahip. Yeni Metaverse projesiyle sanal şehirler inşa etmeyi hedefleyen Damac, bunun için yaklaşık 100 milyon dolarlık bir fon ayrıldığını belirtti.

Dubai kripto paralar için bir merkez olma yolunda ilerliyor

Dubai, son zamanlarda izlediği kripto dostu düzenleme politikasıyla kripto şirketleri için önemli bir merkez haline dönüşüyor. 

Dünyanın en büyük kripto para borsaları Binance ve FTX, bu bölgede lisans alarak şube açma kararı aldılar. Mevcut düzenlemelerle kripto para faaliyetlerinde bir netlik oluşan bölgede en büyük kripto borsalarının Orta Doğu’da bir merkez oluşturma niyetlerinin yanı sıra 100’e yakın kripto şirketinin BAE’de faaliyetlerde bulunduğu biliniyor.

Yazar: Günay Caymaz

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.