Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Elon Musk, Dogecoin İle Bir Ponzi mi Oluşturdu?

0

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Elon Musk, kripto para sektörüne olan yakınlığı ile tanınıyor. Bitcoin (BTC) ve Dogecoin‘e (DOGE) yatırımı olduğu bilinen Musk, son dönemlerde ise kritik davalar ile karşı karşı kalmış durumda.

Reuters’in son paylaştığı içeriğe göre, Tesla CEO’su Elon Musk’a karşı açılan Dogecoin davasında yeni gelişmeler oluyor. Dogecoin’i (DOGE) shilleyip bir ponzi şeması oluşturduğunu iddia eden davacılar, Musk’ı “dolandırıcılık” ile suçlamaya devam ediyor.

258 milyar dolar değerinde devasa bir dava ile karşı karşıya kalan Tesla CEO’su, Dogecoin’i Tesla ve SpaceX şirketlerini kullanarak yüzde 36 binden fazla yükseltip ardından gelen günlerde çöküş yaşamasına neden olduğu iddia edilmekte.

Her ne kadar Elon Musk yaptığı hamleler ile Dogecoin’in yükselmesini sağlamış olsa da, kasıtlı bir şekilde çöküş yaşamasına neden olduğu iddiası pek gerçekçi gözükmemekte. Haziran’da açılan ilk davanın ardından sonra ise Elon Musk şu sözleri paylaşmıştı:

 “DOGECOİN’İ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİM”

Davadan son gelen gelişmede ise Tünel İnşaat İşletme Şirketi Boring Co’nun da davalılar arasına katıldığı ve Elon Musk’a karşı kritik ithamları desteklediği görüldü.

Elon Musk, sosyal medya profilinde yaptığı paylaşımlar ile Dogecoin’in (DOGE) fiyatının suni bir yükseliş yaşamasını sağladığı iddia ediliyor olsa da, Manhattan federal mahkemesinin Musk’ın aleyhinde bir karar alması zor gibi duruyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.