Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Dogecoin Kurucusundan Tavsiyeler

0

Popüler memeden ilham alan kripto para birimi Dogecoin’in (DOGE) ortak yaratıcısı Billy Markus, kendi görüşüne göre kripto para birimi için “en basit ve en iyi kullanım durumunun” bahşiş (tip) olduğunu ve bunun “internet üzerinden mutluluğu yaymak” anlamına geleceğini öne sürdü.

Dogecoin Kullanım Durumu

Twitter’da 1,4 milyondan fazla takipçisi ile paylaştığı bir tweet’te Markus, kullanıcıların birbirlerine DOGE ile tip vermesine olanak tanıyan Twitter tabanlı bir bot kullanarak “dogecoin tarihindeki en üretken bahşişçiye” bahşiş verdi.

Geçen ay Markus, meme’den ilham alan kripto para birimine fayda durumu eklemenin, yeni işletmelerin DOGE’yi kabul etmesini sağlayarak onu mümkün olduğunca bir para birimi olarak kullanmayı mümkün hale getireceğini ifade etti.

Öte yandan bu ikinci kullanım durumunu savunan Markus, bunun “mutluluk getiren en saf kullanım durumu” olduğunu kaydetti. Kripto para biriminin ortak yaratıcısının yaptığı üçüncü bir öneri, Web3 uygulamalarında kullanılmasına izin verecek bir Dogecoin / Ethereum köprüsü oluşturmaktı.

Musk’ın Yanıtı

Markus’un önerilerine yanıt veren tanınmış bir DOGE destekçisi olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, işletmelerin DOGE’yi kabul etmesinin “kesinlikle” gerekli olduğunu ve DOGE’yi para birimi olarak kullanmanın “güzel” olduğunu kaydetti. Üçüncü öneriye ise gerek olmadığını söyledi.

Öte yandan Musk geçmişte de kripto para birimini geliştirmek için geliştiricilerle işbirliği yaptı. DOGE’nin ortak yaratıcısı ile birlikte, McDonald’s’ı memeden ilham alan kripto para biriminde ödemeleri kabul etmesi için davet etti ve kendisinin de sahibi olduğu bir şirket olan SpaceX’in yakında DOGE’de ödeme kabul edebileceğini ima etti.

Bunlara ek olarak bu haftanın başlarında İtalyan lüks moda evi Gucci de DOGE ödemelerini kabul ederek Tesla’ya katıldı. Şirket, Mayıs ayı sonuna kadar ABD’deki mağazalarının birçoğunda kripto para kabul etmeye hazırlanıyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.