Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,175.25
-643.12
Ethereum
$3,526.92
+17.07
Dogecoin
$0.14
-0.01
Ripple
$0.48
0
Binance Coin
$606.39
-1.4
Litecoin
$78.68
-0.59
Monero
$172.07
-0.51
Cardano
$0.41
-0.01

BlackRock, SEC Onayı İçin Spot Bitcoin ETF Teklifini Revize Ediyor!

0

BlackRock (BLK), düzenleyicilerin onayını kazanmak için revize edilmiş bir spot bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) teklifi sundu. Yeni teklif, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından tercih edilen nakit yaratma ve itfa mekanizmalarını içeriyor. Bu hamle, BlackRock’ın SEC’in spot bitcoin ETF başvurularını ocak ayı başlarında onaylayabileceği yönündeki spekülasyonlar arasında gelmekte ve şirketin onay alma şansını artırıyor.

BlackRock, ilk başvurusunu geçen ay iShares Blockchain ve Tech ETF’leri için yapmıştı ve bu yeni teklifte ayni itfa modelini önermişti. SEC, ETF başvurularını dikkatli bir şekilde değerlendiriyor ve yatırımcı koruması ile piyasa manipülasyonu konularına odaklanıyor. ETF’ler, genellikle ayni veya nakit itfa mekanizmalarına sahiptir.

Ayni itfa, firmaların ETF’ler tarafından tutulan bitcoin karşılığında hisseleri kullanmalarını sağlarken, SEC tarafından daha güvenli ve erişilebilir olarak değerlendirilen nakit itfa, hisseleri eşdeğer nakit değerleriyle değiştirmeyi mümkün kılar. BlackRock, SEC ayni itfaları onaylayana kadar nakit itfa yöntemini kullanmayı planlıyor.

Bu süreçte, bir düzineden fazla firma ETF başvurusu yaparken, ARK 21Shares da benzer bir revizyonla yeni bir S-1 formu yayınladı. SEC, daha önce Grayscale, ARK 21Shares, Vaneck ve Hashdex’in ETF başvurularını ertelemişti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.