Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,350.67
+1251.65
Ethereum
$3,551.46
+41.71
Dogecoin
$0.14
+0.01
Ripple
$0.59
0
Binance Coin
$604.26
+9.87
Litecoin
$74.45
+1.35
Monero
$164.78
+1.45
Cardano
$0.45
+0.01

Binance, BOME için “içeriden ticaret” konusunda bir açıklama yaptı.

9

Binance tarafından yapılan açıklamada, sosyal medyada dolaşan “insider trading” iddialarıyla ilgili olarak, iddialarda adı geçen kişinin Binance ile hiçbir ilişkisinin bulunmadığı vurgulandı. Bu bilgilendirme ile, Binance’in geçtiğimiz günlerde listelediği BOME için ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Binance’in BOME listelemesi öncesinde, 2.3 milyon dolar değerinde Solana çeken ve SOL token’ları ile BOME alan kişi hakkında ortaya atılan iddialara Binance borsasından açıklama geldi. Borsa, konuyla ilgili soruşturma başlattığını ve elde ettiği ilk sonuçlara göre söz konusu kişinin Binance ile hiçbir bağlantısının bulunmadığını belirtti. Bu kişi, 0.0074 dolardan BOME token almış ve fiyatı daha sonra 0.026 dolara kadar yükselmişti.

Binance borsasının konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Birkaç gündür Binance için ‘BOME’da içeriden bilgi sızdırma’ olarak adlandırılan olay hakkında bazı tartışmalar olduğunu fark ettik. Bu durumu ciddiye alıyoruz ve bazı verilere dayanarak hemen bir iç soruşturma başlattık. Ön soruşturma sonuçlarımıza göre, ilgili bilgilerde yer alan kişinin Binance ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Bize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Gerçeklerin şeffaf şekilde ortaya çıkması adına bu tür açıklamaları yapmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Şubat ayında RONIN token’ının listeleyeceğini duyuran Binance borsasının duyurusuyla kısa süre içinde fiyatta sert düşüş yaşanmıştı. Bu durum, içeriden bilgi alanların olduğu ve listeleme duyurusuyla ilgili bazı satışların yapıldığı iddialarına sebep olmuştu. Binance, RONIN listelemesinden sonra yaptığı açıklamada, listeleme konusunda daha dikkatli olunacağını ve gerekirse belirtilen saat ve günlerin değiştirilebileceğini hatta listeleme ertelenebileceğini/iptal edilebileceğini belirtmişti. Ayrıca borsa, bu tür konularda bilgi verenlere 100 bin ila 5 milyon dolar arasında ödül verileceğini ve bilgi verenlerin kimliklerinin gizli tutulacağını ifade etmişti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.