Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,575.05
-103.55
Ethereum
$3,433.75
-75.89
Dogecoin
$0.12
-0.01
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$590.23
-6.73
Litecoin
$73.33
-4.3
Monero
$172.78
-0.95
Cardano
$0.38
-0.03

Anonymous Luna’ya Savaş Açtı: Do Kwon’un Kirli Çamaşırları İfşa Edecek

8

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, yayımladığı son videoda Terra’nın CEO’su Do Kwon’un tüm faaliyetlerini araştıracağını ve şaibeli anlaşmalarını ortaya çıkaracağını söyledi. 

Anonymous, YouTube üzerinden yayımladığı videoda, Terra ekosisteminin yerel tokenleri LUNA ve UST’nin çöküşüyle ilgili tüm detayları ortaya çıkarma niyetini bildirdi. Grup, çöküşle ilgili perde arkasında yapılan bir çok anlaşma olduğunu iddia ederek bunları halka açıklama sözü verdi. 

Grubun üyeleri, Terra’nın CEO’su ile ilgili tüm yasa dışı ayrıntıları ortaya çıkararak en kısa sürede adalete teslim edilmesini sağlama konusunda kararlı olduklarını söyledi.

Anonymous, video yayınında Terra fonlarının yanlış yönetimi sonucu LUNA ve UST’nin çöküşünden önce Do Kwon’un projeden 80 milyon dolar çektiği iddiasından da bahsetti ve yapılan hileli faaliyetlere vurgu yaptı. Duyuruda Do Kwon’a seslenen grup, verdiği büyük hasar sonrası telafi etme şansı olmadığını, bu noktada yapılacak tek şeyin ekibin adalete teslim edilmesini sağlamak olacağını söyledi.

Terra çöküşü, hâlâ gündeme kalmaya devam ederken Do Kwon, piyasadaki güvenini neredeyse tamamen yitirmesine rağmen yeni Blockchain ağının eskisine göre daha başarılı olacağını iddia etmeye devam ediyor. 

Terra çöküşünde çoğunluk Do Kwon’u suçluyor ama…

Terra ekosisteminin çöküşünde kripto topluluğunun büyük bir kısmı Do Kwon ve ekibinin yanlış politika izlediği hemfikir, ancak bazı kişiler bu olayı bir operasyon olarak nitelendiriyor ve çöküşün dış aktörlerin ekosisteme yönelik sistematik saldırıları sonucu gerçekleştiğine inanıyor. Do Kwon da başından beri kendisine ve ekibin diğer üyelerine yönelik Terra ekosisteminin çöküşüne neden olduğuna yönelik suçlamaları reddediyor.

Güncel durumda Güney Kore’de  TerraForm Labs ve kurucularıyla ilgili soruşturma devam ediyor. Diğer yandan ABD devlet kurumları da şirketi inceleme altına almış durumda. Şimdi ise Anonymous, TerraForm Labs ile ilgili gizli kalmış anlaşmalar olduğu iddiasıyla bu faaliyetleri ifşa etme sözü vererek konuya müdahil olmuş durumda. 

Geçen yıl Anonymous, Tesla CEO’su Elon Musk için de bir uyarı yayımlamış ve attığı tweet’lerle birçok kripto yatırımcısının zarara uğradığını söylemişti.

Yazar: Günay Caymaz

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.