Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Türk Bitcoin Yatırımcıları, Kabine Toplantısından Çıkacak Kararı Bekliyor!

0

Türkiye son dönemlerde kripto piyasası hakkında çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’nin de Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında yeni bir yasayı yürürlüğe sokması beklenmekte.

Bugün itibariyle ise Türkiye’de kripto paralar hakkında kritik kararlar alınabilir. Geçtiğimiz dakikalarda başlayan kabine toplantısında şuan itibariyle kripto para birimlerinin tartışılması beklenmese de, bu düzenlemenin tekrardan gündeme gelmesi olası gözüküyor.

Kabine toplantısında şuan itibariyle asgari ücrete, memur ve emekli maaşlarına ara zam, bayram tatilinin süresi ve NATO zirvesi ile ilgili konuların konuşulması bekleniyor. Bir süredir gündemde yer almayan kripto para yasa tasarısı, birçok yatırımcının merak içinde beklemesini neden olmuş durumda.

Kripto Para Yasa Tasarısı Ertelendi Mi?

Hürriyet Gazetesi yazarı Taylan Özgür Dil’in paylaştığı içeriğe göre, Bitcoin ve kripto para yasa tasarısı 2023 yılında gerçekleşecek olan seçimlerden sonraya ertelendi.

Bir süredir bu yasa tasarısı hakkında yeni bilgilerin gelmemesi böyle bir kararın alınabilme olasılığını artırmış olsa da, bu akşamki kabine toplantısında yeni kararlar halen tartışılabilir gibi gözükmekte.

Şuan itibariyle ise ortaya atılan iddialarda yasaklayıcı bir tavırdan çok düzenleyici hamleler yapması beklenen hükümet yetkilileri, ilerleyen süreçte Türk kripto para yatırımcıları için sektörün nasıl şekilleneceği hakkında bir dizi kritik karar alacak.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.