Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,341.25
-3304.02
Ethereum
$3,260.85
-253.62
Dogecoin
$0.17
-0.03
Ripple
$0.54
-0.07
Binance Coin
$596.72
-27.48
Litecoin
$85.16
-12.17
Monero
$128.33
-4.98
Cardano
$0.50
-0.08

Yabancı Kripto Para Borsalarına Türkçe Yasağı Mı Geliyor?

3

Türkiye’nin kripto sektörü, uzun zamandır beklenen kripto varlık yasa tasarısının ayrıntılarının, sektör temsilcileriyle yapılan toplantılardan sonra netleşmeye başladığını gördü. Geçtiğimiz hafta Türkiye Sermaye Piyasaları’nın ev sahipliğinde ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun öncülüğünde düzenlenen toplantıya, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) gibi kurumların yanı sıra, kripto para borsaları ve bankalar da katıldı.

BTCHaber’in bildirdiğine göre, toplantının ana gündem maddesi kripto para borsalarıydı. Kripto varlık hizmet platformlarının tanımı, lisanslanması, saklanması ve kripto varlık çeşitlerinin belirlenmesi, toplantının öne çıkan konuları arasında yer aldı.

Paribu’nun Hukuk Birimi Direktörü Av. Mehmet Türkarslan, kripto varlık platformlarına yönelik yasa tasarısı ile büyük ve önemli değişikliklerin beklendiğini belirtti.

Öte yandan, akademisyen Tansel Kaya’nın X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı paylaşımda, yabancı borsalara yönelik olası yaptırımlar hakkında bilgiler verdi. Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı borsaların durumu hakkında çıkan erişim yasağı söylentilerine karşılık, Av. Türkarslan bu düzenlemelerin kullanıcıları korumaya yönelik olacağını ifade etti. Kaya ise, düzenlemeler çerçevesinde Türkiye’de temsilci şirketi olan borsaların, global sitelerinden Türkçe dil seçeneğini kaldıracaklarını ve Türkçe tweet atamayacaklarını belirtti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.