Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,531.01
+113.41
Ethereum
$3,579.76
+29.85
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$602.67
+1.72
Litecoin
$74.26
+0.1
Monero
$171.42
+4.11
Cardano
$0.39
-0

XRP Davasında Kritik Dönemeç! Bitcoin’de Yükseliş Trendi Başladı Mı?

0

Menkul kıymet davasının uzun yıllardır devam ettiği bir süreçte, yargıcın XRP lehine karar vermesi ile kripto para dünyası adeta şenlendi. XRP’nin değeri hızla artarak 93 cente kadar çıktı.

Kripto para sektörünü kuşatan ve yatırımcılar için bir kabus haline gelen XRP davasında önemli bir ilerleme kaydedildi. Üç yıl süren dava boyunca, yargıç XRP’nin bir menkul kıymet olamayacağı sonucuna vardı.

XRP Davasında Yatırımcılar Sevinç Yaşadı

Menkul Kıymetler Komisyonu – SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olarak kabul edilmesini talep etmiş ve önceden yapılan satışın yasaya aykırı olduğunu belirterek kurucu Brad Garlinghouse’a dava açmıştı. Ancak yargıç, XRP’nin fiyatını sürekli olarak baskı altında tutan dava hakkında aynı görüşe sahip değildi.

Yargıç, XRP’nin eğer bankalar gibi finansal kuruluşlara satışı gerçekleştirildiğinde bir menkul kıymet olabileceğini, fakat bireysel yatırımcılara yapılan ön satışlarda menkul kıymet sayılamayacağına karar verdi. Bu sayede SEC’nin iddiası çürütüldü.

Haberin duyulması ile birlikte XRP yatırımcıları büyük sevinç yaşadı. Uzun süre baskı altında kalan XRP’nin değeri, hızlı bir artış yaşayarak 93 cent seviyesine kadar çıktı. Şimdilerde ise 80 cent seviyelerinde seyrediyor. Bu karar, başka bir menkul kıymet davası olan Ethereum için de önemli bir nitelik taşıyor ve ETH’nin değeri de bu süre zarfında 2000$’a kadar çıktı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.