Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,119.79
+342.76
Ethereum
$3,742.73
+6.17
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$601.20
-0.8
Litecoin
$84.90
+0.07
Monero
$141.73
+0.4
Cardano
$0.46
0

Twitter’ın En Sevilen Kripto Parası!

0

Elde edilen son bilgilere göre Twitter’da yatırımcıların en sevmediği altcoin Ethereum (ETH) olurken meme token Dogecoin en çok sevilen kripto para olarak karşımıza çıkıyor.

Dogecoin ve Ethereum

Bulgular, TRG Datacenters’ın Ocak 2021 ile Ocak 2022 arasında en popüler beş kripto para birimiyle ilgili bir yıllık tweet’leri analiz ederek Twitter’da hangi dijital varlıkların duygusal olarak heyecan verici olduğunu ortaya çıkaran yeni bir raporu ile ortaya çıktı.

Bitcoin (BTC), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH) ve Litecoin’i (LTC) inceleyen analize göre, Ethereum, olumsuz bir duygu içeren tüm tweet’lerin %29’una sahip.

Ethereum’a yöneltilen eleştirilerin büyük kısmı, diğer Katman 1 alternatiflerine kıyasla hızının yanı sıra enerji maliyetleriyle ilgiliydi. Twitter’da Ethereum olumsuzluğunun zirvesi, 2021 Ağustos’unun sonlarında bir hatanın Ethereum’u iki zincire ayrılmasına neden olduğunda meydana geldi.

Bitcoin, %27 toplam olumsuzluk puanı ile Twitter’da en çok olumsuz duyguya sahip ikinci kripto para oldu. Cardano %16 negatif ilişki ile üçüncü sırada yer alırken, Litecoin tüm tweetlerin sadece %8’inde negatif açıyla dördüncü sırada yer aldı.

Olumsuz Paylaşımlar

Rapor, olumsuz duygu tweet’lerinin aşağıdaki ifadeler ve her bir kripto para biriminin adının dahil edilmesi temelinde analiz edilmesini sağlayacak şekilde veri topladı: “Nefret”, “aldatmacadır”, “hayal kırıklığına uğradık”, “düştü”, “kötü”, “kaybedilmiş para”.

Dogecoin, popüler memecoin ile ilgili tüm tweet’lerin sadece %6’sının bir tür olumsuz duygu içerdiği sosyal medya platformunda kalabalığın favorisiydi. Bu, DOGE ile ilgili tüm tweet’lerin %94’ünün pozitif bir eğim içerdiği ve kripto para birimi topluluğunun Twitter’daki gücünü ve tutarlılığını sergilediği anlamına geliyor.

Dogecoin’in popülaritesi, tokenin sosyal medya platformunun yeni sahibi Elon Musk ile sağlıklı ilişkisi ile yakından bağlantılı gibi görünüyor. Musk’ın Tesla ürünleri için ödeme olarak DOGE’yi kabul etme kararı, duyarlılığı tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkardı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.