Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,145.73
+502.68
Ethereum
$3,758.84
+11.35
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$602.53
+1.7
Litecoin
$84.72
-0.54
Monero
$142.57
+1.02
Cardano
$0.46
-0

Tether Yeni Bir Stablecoin Çıkardı!

0

TerraUSD (UST) ve LUNA’daki çöküş piyasadaki en büyük stablecoin Tether’i (USDT) de etkilemiş ve 1 dolar sabitliğini kaybetmişti. Çöküş sonrası 1 dolar sabitliğini geri kazanan Tether yeni bir stablecoin çıkardı.

Tether, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Meksika pesosuna sabitlenmiş yeni stablecoin’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Meksika pezosuna sabitlenmiş bu yeni stablecoin Tether’in ABD dolarına sabitlenmiş USDT’siEuro sabitlenmiş EURT’si ve Çin Yuan’ına sabitlenmiş CNHT‘sinden sonra dördüncü stablecoin’i olacak.

“MXNT” isimli yeni stablecoinin ilk aşamada Ethereum (ETH), Tron (TRX) ve Polygon (MATIC) blok zincirlerinde mevcut olacağı belirtildi.

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino konu ile ilgili yaptığı açıklamada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Geçen yıl içinde Latin Amerika’da kripto para kullanımında bir artış gördük. Bu durum buradaki çalışmalarımızı genişletmemiz gerektiğini ortaya koydu.

Meksika Pesosu ile sabitlenmiş yeni bir stablecoin’in piyasaya sürülmesi, gelişmekte olan piyasada ve özellikle Meksika’da bir değer deposu sağlayacak.”

Tether yaptığı açıklamada son olarak “MXNT” isimli yeni stablecoin’in piyasaya sürülmesinin Latin Amerika’da fiat para birimlerine sabitlenmiş daha fazla stablecoin’in piyasaya sürülmesinin önünü açacağını vurguladı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.