Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

Tether, Ethereum Zincirinde 1 Milyar USDT Bastı

0

Tether şirketi, Ethereum blok zincirinde 1 milyar dolar USDT bastı. Bu durum, Tether’in 2 aydan daha kısa sürede tek seferde 1 milyar dolardan fazla USDT içeren ikinci basım işlemi oldu.

2022’den bu yana kripto ve geleneksel mali krizleri büyük sorunlar yaşamadan başarıyla aşan Tether Corporation, iki aydan kısa bir süre içinde 1 milyar dolarlık ikinci USDT dilimini yayınladı.

Pek çok uzman, medyada yer almasının kripto para birimlerine olan büyük ilgiden kaynaklandığına inanırken, Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, sorunun zincirler arası takasları kolaylaştırmakta yattığını söyledi:

“Tether genellikle hedge fonları ve borsalar dahil olmak üzere farklı üçüncü taraf kurumlarla çalışır. Farklı zincirlerdeki USDT likiditesini dengelemelerine yardımcı olur. Örneğin, bazı borsalar farklı zincirlerde USDT’yi desteklemeye başladığında, sonunda yalnızca USDT’ye geçebilirler. USDT tek bir zincirde tutuluyor. Ancak bazen bir zincirden diğerine geçmek zorunda kalıyorlar. Bu üçüncü taraflar bu yüzden zincir takas yapıyor. Bu yüzden bu sürümü uyguladık.”

Hepimizin bildiği gibi, zincirler arası takaslar, kullanıcıların varlıkları farklı blok zincirlerine aktarmalarına olanak tanıyan köprüler aracılığıyla gerçekleştirilir.

Tether’in USDT’de 1 milyar dolar bastığı en son Nisan ayında olduğu hatırlanacak. Bu sürüm aynı zamanda Ethereum zincirindedir. Basın tarihi itibariyle basılan 1 milyar USDT henüz toplam piyasa değerine dahil edilmedi ve henüz Tether’in elinden çıkmadı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.