Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,032.81
-734.06
Ethereum
$3,475.49
-10.08
Dogecoin
$0.13
-0.01
Ripple
$0.47
-0
Binance Coin
$601.78
-0.87
Litecoin
$77.56
-1.93
Monero
$170.71
-0.41
Cardano
$0.41
-0.02

ABD Senatörü, SEC Davaları Arasında Kripto Para Düzenlemeleri İçin Çabalıyor

0

Düzenleyici çerçeve, bireylerin ve şirketlerin Amerika Birleşik Devletleri’nde dijital varlıklara sahip olmalarına ve ticaret yapmalarına izin verecektir.

Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Cynthia Lummis, hızlı evrim ve kripto para birimlerinin artan benimsenmesinin aciliyetini artırmasıyla, olumlu bir kripto düzenleyici çerçeve için zorlama çabalarının hala hareket halinde olduğunu söyledi.

Lummis, Amerika Birleşik Devletleri’nde dijital varlık mülkiyetini ve ticaretini kolaylaştırmak için düzenleyici bir çerçeve geliştirme taahhüdünü paylaştığı için Crypto Twitter’dan övgü aldı. Tweet’i, Nisan ayında piyasaya sürülmesi beklenen yasa tasarısını hatırlatıyor.

Lummis, Senatör Kirsten Gillibrand ile işbirliği içinde, kripto para birimleri için kapsamlı düzenlemeler önermek üzere iki partili bir girişimde bulundu. Yaklaşan yasama çabalarının bu yıl Kongre’de önemli ilerleme kaydetmesi ve hızla gelişen dijital varlık endüstrisi için çok önemli bir çerçeve sağlaması bekleniyor.

Milletvekili tweetinde, partisinin son borç tavanı anlaşmasına %30 dijital varlık madenciliği vergisinin dahil edilmesini engellemedeki başarısını vurguladı. Lummis, kripto endüstrisi için şeffaf bir düzenleyici çerçeve oluşturma mücadelesinin sonuçlanmaktan çok uzak olduğunu vurguladı.

Önerilen yasa tasarısı, kripto para birimlerini açıkça tanımlamak ve potansiyel olarak “güvenlik” tanımını kaldırmak da dahil olmak üzere çeşitli hedeflere ulaşmayı amaçlıyor. Mevzuat, belirteçler için kesin bir sınıflandırma oluşturarak, kripto endüstrisindeki işletmeler ve yatırımcılar için istikrarlı bir çerçeve oluşturmayı amaçlamaktadır. Çaba, düzenleyici belirsizlikleri ele alacak, yeniliği teşvik edecek ve sektör içinde sorumlu büyümeyi destekleyecektir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.