Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

Hong Kong Milletvekili, SEC İncelemesine Rağmen Coinbase’i Bölgeye Davet Etti

0

Hong Kong, proaktif düzenlemesi ve dijital bir merkez olma taahhüdü ile endüstrinin büyümesi için elverişli bir ortamı teşvik ediyor.

Kripto para birimleri konusundaki ilerici duruşunu öne çıkaran bir Hong Kong yasa koyucu, Coinbase ve diğer kripto borsalarını bölgede operasyonlar kurmaya davet etti.

Yasama Konseyi üyesi Johnny Ng, Coinbase gibi “tüm küresel sanal varlık ticaret operatörlerine” destek ve yardım ifade etmek için Twitter’a gitti. Ayrıca potansiyel hisse senedi listeleme fırsatlarına da işaret etti. Bu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Binance ve Coinbase gibi önemli sektör oyuncularına karşı açtığı davalardan sonra geldi.

Bazı Batılı ülkelerin kripto para birimlerine karşı temkinli duruşunun aksine, Hong Kong proaktif bir yaklaşım benimsedi. Ocak 2023’te Hong Kong Mali Sekreteri Paul Chan, hükümetin kripto ve fintech için güçlü bir ekosistem oluşturmaya kararlı olduğunu açıkladı. Daha sonra, Hong Kong, kripto para birimi endüstrisinin genişlemesini beslemek için özenle düzenlemeler formüle ediyor ve uyumluluk önlemleri uyguluyor.

Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) geçtiğimiz günlerde perakende merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) piyasaya sürülmesi için zemin hazırlama niyetini açıkladı. 9 Haziran’da duyurulan bu girişim, günlük işlemler için bir ödeme aracı olarak CBDC’lerin avantajlarını araştırmayı ve müşterilerin kripto para borsalarına erişimini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Ng tarafından gönderilen davet, Hong Kong’un kripto endüstrisi için dijital bir merkez olma kararlılığını gösteriyor. OKX ve Huobi, bölgede sanal varlık hizmeti sağlayıcı lisansları için başvuran ilk kripto borsaları arasında yer aldı.

Hong Kong’daki kripto para birimlerine yönelik olumlu yaklaşım, önde gelen uluslararası teknoloji şirketlerinin de ilgisini çekti. Ocak ayında, Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsasında bir Bitcoin vadeli işlem aktif borsa yatırım fonunun tanıtıldığını duyurdu.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.